Danske Bank viis kaks Iiri panka üle oma IT-platvormile

18. aprill 2006, 10:59

Põhjamaades turuväärtuselt teisel kohal olev Danske Bank viis kaks tema omanduses olevat Iiri panka üle oma IT-platvormile, vahendab Bloomberg.

Nüüd saavad Northern Bank ja National Irish Bank kasutada samu arvutisüsteeme, mis on kogu grupi käsutuses ja pakkuda samu tooteid, mida pakub Danske Bank.

Danske Bank tegi mullu esimese suure ostu välismaalt ? ostes korraga National Irish Banki ja Northern Banki. Pank tahab saada osa Iirimaa suurest laenunõudlusest.

'Ühine platvorm aitab saavutada mahuefektiivsust, alandada tehingukulusid ja loob aluse kasvuks,' ütles Danske Banki juhatuse esimees Peter Straarup.

Northern Bankil on 20 protsendine turuosa kohalikul eraklientide turul ja 33 protsendine turuosa korporatiivpanganduse turul. Northern Bank tegutseb Põhja-Iirimaal.

'Panga eesmärk on saada tagasi absoluutse turuliidri positsioon,' teatas pank.

National Irish Banki turuosa eraisikute panganduses on kolm protsenti ja korporatiivpanganduse turul neli protsenti. Danske Bank kavatseb lisada 15 uut kontorit kolme aasta jooksul. National Irish Bank tegutseb iiri Vabariigis.

Dankse Bank taaskinnitas oma varasemat prognoosi, et kahe üksuse integratsioonikuludeks on 1,5 mld Taani krooni. Pank loodab saada ülevõtmistest 2008. aastal 350 mln Taani kroonist säästu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing