EPL: Iga kaheksas Estonian Airi lend võib hilineda

18. aprill 2006, 07:32

Kõigist möödunud aastal toimunud Estonian Airi lendudest 87 protsenti väljus õigeaegselt või hilines vähem kui 15 minutit.

Päris ära jäi 9001 lennust 49 reisi, mis tähendab, et 99,5% kõigist lendudest siiski toimus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lendude hilinemise või ärajäämise põhjused on erinevad – enamasti on selleks lennuks sobimatu ilm või tehnilised probleemid. Estonian Airi asepresidendi Mart Relve sõnul põhjuste üle eraldi arvestust ei peeta. 'Meie jaoks pole olulist vahet, kas selle on tinginud ilm või midagi muud,' sõnas Relve. 'Tulem on ikka sama, lend hilineb või jääb toimumata.'

Kuna aga Estonian Airi kõik viis lennukit on iga päev aktiivselt töös, on Mart Relve sõnul nii väiksel firmal nagu Estonian Air lennuliinide töö ümberkorraldamine suhteliselt keeruline. Vaba lennukit lihtsalt pole võtta – tuleb vaadata läbi graafikud ning leida asenduseks variandid.

Viimane vahejuhtum, mis Estonian Airi lennugraafiku paigast lõi, leidis aset pühapäeva õhtul, mil tehnilistel põhjustel ei saanud startida Boeing 737-500. Kuna tuli oodata teist lennukit, hilines ööl vastu esmaspäeva kell 0.25 Londonist Tallinna jõudma pidanud reis ning lennuk jõudis kohale kell 7.20.

Samuti jäi eile ära ka kell 6.20 Tallinnast Brüsselisse ning sealt tagasi tulev lend. 'Selle lahendasime nii, et inimesed said Brüsselisse lennata Oslo või Kopenhaageni kaudu,' ütles Relve. Eile rike kõrvaldati ning täna peaks kõik kulgema jälle plaanikohaselt.

Lennuameti peadirektori asetäitja kt Rein Porro sõnul ei saa Estonian Airi lennukite tehnilisele seisukorrale midagi ette heita. Ei tule neil tehnilisi probleeme sugugi rohkem ette kui mõnel teisel lennufirmal. Ainus, mida Porro ütlust mööda võiks märkida, on see, et firmal ei jätku kõigi oma lendude sujuvaks korraldamiseks lennukeid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing