BRS riigiga Eesti Raudtee aktsiate müügist ei räägi

ÄP 19. aprill 2006, 00:00

BRSi nõukogu liikme Jüri Käo sõnul poleks läbirääkimiste pidamine riigiga praegusel hetkel korrektne müügiprotsessi lõppvooru jõudnud kolme pakkuja suhtes. Riigi esindajad on viimasel ajal andnud kommentaare, millest võib Käo hinnangul jääda ekslik mulje, nagu oleks jätkuvalt käimas ettevõtte aktsiate müük riigile.

BRS pidas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga Eesti Raudtee aktsiate müügi teemal kõnelusi aasta alguses, kuid need takerdusid erimeelsustesse hinna suhtes. Lisaks jäi segaseks küsimus, kust riik võtaks aktsiate ostuks vajaliku raha. Selliste summade puhul peab rahamaksmise otsustama Riigikogu.

Veebruaris jätkas BRS läbirääkimisi teiste ostuhuvilistega. Eesti Raudtee enamusosaluse müüki korraldab jätkuvalt investeerimispank Suprema ning müügiprotsessi lõppvooru on jõudnud kolm pakkujat, kelle hulka Eesti riik ei kuulu.

Majandusministeeriumi nõuniku Heido Vitsuri sõnul on kolmest Eesti Raudtee aktsiate kontrollpaki ostu huvilisest vähemalt kaks nõustunud, et tehing saab toimuda ainult riigi heakskiidul.

"Eesti riik on teatanud, et tema on ostmisest huvitatud, kuid BRSil on oma aktsiaid õigus müüa kellele tahes," rääkis Vitsur ETV24-le.

"Meile on vähemalt kaks (pakkujat - toim.) andnud mõista, et nemad mitte mingil juhul ei osta, kui nad saavad Eesti riigilt vihje, et Eesti riik ei ole sellest ostust vaimustatud," ütles Vitsur. Nõunik ei tahtnud nimetada lubadusi andnud pakkujate nimesid, öeldes, et mõlemaid on pressiteadetes mainitud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:55
Otsi:

Ava täpsem otsing