Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nokialt ja Motorolalt oodatakse ennustatust suuremat kasumit

Annika Matson 19. aprill 2006, 00:00

Firmad on müünud prognoositust rohkem kõrgema hinnaga mobiiltelefone, vahendas Bloomberg.

Nokia teatab oma esimese kvartali tulemused neljapäeval, 20. aprillil. Ettevõte võib teavitada kasumi üheksaprotsendilisest kasvust, 941 miljoni euroni ehk 22 sendini aktsia kohta, näitas Bloombergi küsitletud analüütikute keskmine ootus.

Motorola teatas oma tulemused eile hilisõhtul, pärast USA turu sulgemist. Kasumi kasvuks oodati 7,4 protsenti, 743 miljoni dollarini ehk 29 USA sendini aktsia kohta. Motorola tulemusi prognoosis USA investeerimispanga Pacific Crest Securities analüütik James Faucette, kes valiti firma StarMine Corp. poolt parimaks mobiiltelefonide tootjate tulemuste ennustajaks.

Lisaks ootavad Bloombergi küsitletud kaheksa analüütikut, et Nokia juhatuse esimees Jorma Ollila teavitab vähemalt 22protsendilisest käibe kasvust esimeses kvartalis. Käibeks oodatakse 9 miljardit eurot. Motorola käive võib analüütik Faucette sõnul kasvada 17 protsenti.

Firmad müüsid piisavalt kalleid telefone USAs ja Euroopas, et kompenseerida odavamate ja madala rentaablusega telefonide müüki Hiinas ja Indias.

Nokia andis eelmisel nädalal Soomes teada keskmise mobiiltelefoni müügihinna, mis ületas analüütikute ootusi, ning see teade vähendas muret langevate kasumimarginaalide pärast. "Nokia ja Motorola on teiste tootjate eest ära jooksnud ning võitnud nende arvel turuosa," kommenteeris USA Bancorp Asset Managementi fondijuht Jane Snorek, kelle hallata on teiste seas ka Motorola aktsiaid.

Nokia mobiiltelefoni keskmine hind oli esimeses kvartalis 103 eurot. Jaanuaris ennustati hinnaks 99 eurot. "Keskmise hinna kasv oli väga positiivne uudis," ütles Bloombergile FIM Asset Managementi fondijuht Mika Heikkinen, kes haldab ka Nokia aktsiaid.

"Mobiiltelefonide hinna ja kasumimarginaalide vahel on otsene seos," kommenteeris ta ning lisas, et tõenäoline on, et Nokia kasumlikkuse vähenemine on peatunud ning võimalik, et saab näha ka marginaalide kasvu. Nokia tegevuskasumi marginaal oli eelmise aasta lõpuks langenud 13,6 protsendini võrreldes 17 protsendiga 2003. aastal.

Eelmise aasta lõpus teatas firma, et eesmärk on marginaal ühe-kahe aastaga tõsta 17-18 protsendini.

Kahe aasta eest Motorola juhatuse esimeheks saanud Edward Zander lubas kasvatada kasumimarginaalid lähema kahe aastaga vähemalt 13 protsendini.

"Motorola tegevuskasumi marginaal võib sel aastal tõusta 12,4 protsendini, võrreldes 10,8 protsendiga eelmisel aastal," ütles Morgan Stanley analüütik Scott Coleman. Ta soovitab omada Motorola aktsiat portfellis suurema osakaaluga kui indeksis (overweight).

Motorola mobiiltelefoni keskmine hind oli analüütiku hinnangul esimeses kvartalis 146 dollarit võrreldes 145 dollariga neljandas kvartalis. Varem ootas Coleman, et keskmine hind langeb sel aastal 138 dollarini.

Motorola turuosa kasvas eelmisel aastal mobiiltelefonide müügi osas 2,6 protsenti, 18 protsendini.

Nokia turuosa kasvas 30,5 protsendilt 32,7 protsendile. Lõuna-Korea mobiiltelefonide tootja Samsungi turuosa ei muutunud, jäädes 12,7 protsendile.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:55
Otsi:

Ava täpsem otsing