Sooja ilma autod - kabriod

Richard Õunap 19. aprill 2006, 00:00

Need isemoodi liikurid ei tekita emotsioone mitte vaid nendega sõitvates inimestes, vaid ka kõrvalvaatajates, kes reeglina ohkavad korraks kadedusest ning soovivad mõtteis ka ise sellisega sõita.

Kuigi kabrioletid ei hiilga just oma praktilise poolega ning on ka oluliselt kallimad oma suguvendadest, soetatakse neid järjest enam ja enam. Kabriolettide menule aitab kaasa see, et mitmed autotootjad on tänapäeval endas kaks autoklassi - kabrioleti ja kupee - ühendanud. Pilkupüüdvast kupeest saab vaid ühe nupuvajutusega veelgi atraktiivsem kabriolett. Ja see argument on väga mitmeid viinud otsuseni soetada endale lahtise kerega sõiduauto. Mõned näited sellistest on Mercedes-Benz SLK, mis oli maailma esimene seeriaviisi toodetav taoline sõiduk, Peugeot 206 CC, Lexus SC 430 ja veel mõned, sealhulgas ka täiesti uus tegija selles valdkonnas Nissan Micra CC.

Kui veidi ringi vaadata, siis võib avastada, et Eestis pakutav lahtiste autode valik on päris suur. Enamikul suurematel tootjatel on valikus üks või kaks mudelit. Üldjuhul peab soovitava auto tellima, sest nõudlus on suhteliselt väike ja laos selliseid autosid ei hoita. Meeldivaks erandiks on vähemalt praegu Nissan, kellel on Eestis kohapeal vaatamiseks-katsumiseks olemas mudeli 350Z rodster.

Tegemist juba kerge uuenduskuuri läbinud 350Z avaversiooniga, millel muude uuenduste hulgas on ka mootorivõimsus kasvanud 300 hobujõuni. Veel on salongides vaatamiseks väljas tuliuus Opel Tigra, Cadillac XLR ja veel mitmed autod. Motorexi ajaks peaks olema kohapeal vaatamiseks ka Mitsubishi Colti kabriolettversioon.

Üks omapärasemaid avaautosid on Citro?ni pakutav C3 Pluriel. Selle sõiduki pehme katuse saab kokku voltida kuni tagumise aknani. Kui sellest jääb väheks, võib alumiiniumist kerekaared eemaldada ja seejärel on olemas klassikalises mõistes kabriolett. Võib kindel olla, et selle autoga liigeldes te märkamatuks ei jää.

Põnevatest avaautodest on Eestisse kohe oodata Saabi 9-3 kabrioleti eriversiooni "20 Years Edition Convertible". Saabil täitub sel aastal täpselt 20 aastat esimese avaauto Saab 900 Convertible valmimisest. Selleks puhuks piiratud koguses valmistatav juubelimudel saab ainukordse sinise värvkatte ja sõidukit on veidi täiendatud erivarustuse näol.

Aasta teises pooles peaks pakutav valik veelgi laienema. Nimelt jõuab siis loodetavasti turule Ford Focuse kauaoodatud avaversioon, Volvo uus kupee-kabriolett C70 ning ka Volkswageni mudelirivi täieneb lisaks olemasolevale New Beetle'ile täiesti uue Eosi mudeliga, mis peaks asendama kunagise Golfi kabrioleti.

Müügilolevate avasõidukite hinnavahemik on väga suur. Valik on lai juba kuni 300 000krooniste autode puhul. Rida algab Citro?n C3 Plurieli, tuliuue Opel Tigra ja ikka veel kaunina paistva Peugeot 206 CCga.

Autode hind on ahvatlev, kuid tegemist on väikeste sõidukitega, millel mõne auto puhul ka standardvarustus napp. Kuid kindlasti on need omas elemendis väärt alternatiivid.

Olemas on ka midagi väga nõudliku maitsega inimesele, kellele ei valmista raskusi ka üle miljoni krooni kulutamine, et nautida lahtise auto sõidurõõme.

Praegu on kalleimaks pakutavaks kabrioletiks Porsche 911 Carrera Cabriolet, mille hind algab 1 627 240 kroonist. Palju ei jää maha ka Cadillac XLR, Mercedes-Benz SL, Jaguar XK, Corvette, BMW 6. seeria ning Lexus SC430. Kõikidel mainitud autode hinnasiltidel on vähemasti seitsmekohaline summa ja teatud puhkudel ei pruugi lisavarustusega auto hinna esimene number enam üks või isegi kaks olla.

Kabrioleti puhul ei ole tegelikult niivõrd määravaks teguriks auto hind. Sellise autoga soojal sumedal suveõhtul näiteks Pärnusse lõbusõitu tegema minnes on tähelepanu garanteeritud niikuinii. Ühed kadestavad teid sellepärast, et teil on võimalus sellisega liigelda, ja teised mõtlevad välja erinevaid nippe, kuidas ennast sellese autosse kõrvalistmele sokutada.

Fotod: Indrek Susi

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing