Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ametkonnad kooskõlastasid söeterminali monitooringujaama asukoha

Gert D. Hankewitz 19. aprill 2006, 12:06

Keskkonnainspektsioon, Jõelähtme vald ja Harjumaa kooskõlastasid Muuga söeterminali territooriumile paigaldatava välisõhu monitooringujaama asukoha.

Muuga söeterminali opereeriva ettevõtte AS Coal Terminal Operator juhatuse liige Jelena Põder kinnitas, et kolmapäeval ja neljapäeval tehakse ettevalmistusi välisõhu automaatse monitooringujaama paigaldamiseks ning see paigaldatakse reedel.

Automaatne seirejaam võetakse kasutusele välisõhu seisundi hindamiseks terminali territooriumil. See võimaldab Muuga söeterminalil reaalajas jälgida õhu tolmusisaldust. Jaamast saadav tagasiside aitab muuta tolmutõrje oluliselt efektiivsemaks ning reageerimise operatiivsemaks.

Kokku on söeterminalil kavas investeerida lähikuudel 15,5 miljonit krooni täiendavate keskkonnameetmete rakendamisse, mis peaksid muutma terminali tegevuse ümbruskonnale vastuvõetavamaks ja viima söetolmu tekkimise riski miinimumini.

Söeterminal jätkab oma territooriumi heakorrastamist, mille käigus istutatakse näiteks sel nädala 600 istikut.

Söeterminali rajamine Muugale algas 2002. aasta oktoobris langetatud investeerimisotsuste alusel ja terminal valmis koostöös Tallinna Sadamaga, investeeringu kogusuurus oli 1,5 miljardit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing