Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mart Laar saab Cato instituudi auhinna

20. aprill 2006, 09:00

Iga kahe aasta tagant välja antava Milton Friedmani auhinna vabaduse edendamise eest saab tänavu Eesti ekspeaminister Mart Laar.

Ajaleht Wall Street Journal kirjutab, et Cato instituut kuulutab täna võitja välja. Auhind antakse Mart Laarile kätte tuleval kuul Chicagos toimuval tseremoonial ning sellega koos käib tšekk 500 000-le dollarile.

Enne Mart Laari on selle auhinna saanud veel majandusteadlased Peter Bauer ja Hernando de Soto.

Mart Laar on öelnud, et Milton Friedmani „Valikuvabadus” oli ainus majandusraamat, mis ta enne 1992. a peaministriks saamist lugenud oli. Laar omandas Friedmani ideed erastamisest, ühtlasest maksumäärast ja vabakaubandusest ning kujundas neist muljetavaldava kiirusega valitsuse poliitika, kirjutab WSJ.

Heritage Foundationi ja Wall Street Journali majandusvabaduse indeksis on Eesti endistest Nõukogude Liidu riikidest täna ainsana esikümnes, seitsmendal kohal. Eestil on ühtlane tulumaksumäär, valuutakomitee valuuta stabiilsuse tagamiseks ning madalad tollimaksud (ELi astumisest on need küll tõusnud). Selline poliitika on kindlustanud Eestile viimastel aastatel 6% majanduskasvu.

Mart Laar ei ole peaministri kohalt lahkumise järel lõpetanud võitlust vabaduse eest. Friedmani auhinna on ta auga ära teeninud, kirjutab leht.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing