Suprema kasum väärtpaberitehingutelt kasvas tänu Hansapanga lahkumisele börsilt kolm korda

Annika Matson 24. aprill 2006, 09:43

Investeerimispanga Suprema Securities kasum väärtpaberitehingutelt oli 50,5 miljonit krooni ning kasv tänu Hansapanga lahkumisele kolmekordne.

Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas tegutseva Suprema teatas, et tulu teenustasudelt ulatus mullu 118,3 miljoni kroonini ning kasv oli 2,4-kordne.

Aasta kokkuvõttes teenis Suprema 52,4 miljonit krooni kasumit, mis on ligi 10 korda enam kui aasta varem.

'Rekordiliste tulemuste ning kasvutempo saavutamist soosisid Euroopas kõige kiiremini kasvavad Balti riikide majandused ning Suprema meeskonna kogemused, mis võimaldasid leida ja efektiivselt kasutada investeerimisvõimalusi kõigis tegevusvaldkondades,' ütles Suprema Securities juhatuse esimees Peeter Saks.

'Suprema nimele jääb 2005. aastast Baltimaade ajaloo suurim turutehing, Hansapanga 6,2 miljardi kroonise mahuga ülevõtmistehingu vahendamine. Ettevõtete rahanduse meeskond korraldas läinud aasta suurima ning Baltimaade ajaloos Eesti Telekomi ja Leedu Telekomi järel suuruselt kolmanda, Tallinki avaliku esmapakkumise. Varahalduse spetsialistide juhtimisel saavutasid meie investeerimisfondid nii Baltimaade kui ka laiemalt Põhjamaade parimad tulemused omalaadsete seas ning jätkus koostöö piirkonna suurimate institutsioonidega. Samuti oli see aktiivne aasta riskikapitali üksusele.'

'Numbrite kõrval sai Suprema osaks rahvusvaheline tunnustus, sealhulgas valis finantsajakiri Euromoney meid Balti regiooni parimaks investeerimispangaks, omistades Supremale neli auhinda 'Awards for Excellence 2005,' põhilistes investeerimispanganduse valdkondades,' lisas Saks.

2005. aasta jooksul vahendas Suprema ligi 50% ehk 40 miljardi krooni väärtuses börsitehinguid kolmel Balti börsil olles sellega selgelt suurim turuosaline. Ettevõtete rahastamise meeskond korraldas aastaga tehinguid kogumahus 10,5 miljardit krooni. Parimate sekka kuuluvate tootlusnäitajatega Suprema investeerimisfondid meelitasid ligi uusi investoreid, nii et Suprema hallatavate investeerimisvarade maht kasvas aastaga 2,5 miljardi kroonini.

Suprema gruppi kuuluv Baltimaade juhtiv riskikapitalifirma BaltCap Management tegi aasta jooksul üksteist uut investeeringut ning väljus nelja ettevõtte omanike seast.

Aasta sees alanud ettevalmistused esinduse avamiseks Poolas kandsid vilja: alates 2006. aasta veebruarist on Supremal esindus Varssavis, mis keskendub ettevõtete rahastamise teenustele ja kapitaliturgudega seotud tehingutele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing