EPL: Beer House’i ebaseaduslik terrass kerkib linna trahvidele vaatamata

25. aprill 2006, 07:30

Vaatamata trahvidele ja ehitusloa puudumisele on Tallinnas Dunkri tänaval asuva Beer House’i terrassil kaldkatus peal ja ehitajad soojustavad seinu.

Õllerestorani terrassi naabrid kavatsevad ehituse peatamiseks kohtusse minna, kirjutab Eesti Päevaleht.

Naabermajade Niguliste 2 ja Kullassepa 4 ühistu esimehe Heiki Koitla sõnul on aga kummaline, et ajutine suveterrass nõuab soojustust ning 2,5meetrist vundamenti.

Ühistu juhatuse liikme Lev Petersoni sõnul on hetkel kaalumisel kaks varianti: kas minna kohe Harju maakohtusse ning nõuda ehitustegevuse peatamist või pöörduda esmalt linnavalitsusse ja paluda ehitise lammutamist. Kui linn palvet ei rahulda, läheb ühistu siiski kohtusse.

'Paarkümmend korda oleme ka politsei kutsunud,' rääkis Peterson. Siis ehitus mõneks hetkeks küll seiskub, kuid politsei lahkudes jätkub endise hooga.

Enim häirib sisehoovi kasutavaid elanikke see, et terrass on ehitatud kruntide piirist kõigest viie sentimeetri kaugusele, hea tava kohaselt nõudnuks see aga naabritega kooskõlastamist.

Petersoni kinnitusel langeb terrassi tõttu naabermajade korterite turuväärtus kuni 10 protsenti ning see varjab ruumidesse langevat valgust.

Kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Duboviku sõnul on õllerestoranile antud luba ehitada ühekordne ilma katuseta terrass. Kui restoran kooskõlastust eirab, teeb amet neile ettekirjutuse. 'Siis lammutavad maha,' oli Dubovik kategooriline.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing