PM: Palgamiljonäride arv kasvas hüppeliselt

25. aprill 2006, 07:40

Üle miljonikroonist aastapalka teenis mullu 457 inimest ehk poole rohkem kui aasta varem.

Kõrgepalgaliste arvu hüppelise tõusu põhjuseks peetakse kiire majanduskasvuga kaasnenud suurt palgatõusulainet ning ettevõtete heade majandustulemustega kaasnenud tulemustasude olulist suurenemist, kirjutab Postimees.

Eelmise aasta suurim sotsiaalmaksuga maksustatud palk ulatus sotsiaalkindlustusameti andmeil 10 385 796 kroonini. Tegemist on kõigi aegade suurima miljonipalgaga, mis ületab varasemat suurimat palka kaks korda.

Asjatundjate sõnul võis nii suure rahasumma mullu teenida koos lahkumisboonustega Hansapanga endine juht Indrek Neivelt, kes ise ei soostunud oma mulluste palganumbrite suurust kommenteerima.

'Eks paljudes majandussektorites liigub palju raha,' viitas ta võimalusele, et see inimene ei pruukinud olla pankur.

Hansapanga kümneliikmelise juhatuse kogupalk ulatus mullu 22 miljoni kroonini, millele lisandus 25 miljonit krooni lisatasudena ehk keskmiselt teenis Hansapanga juhatuse liige 4,7 miljonit krooni.

'Kuigi hansapankurid on alati palgapingerea tipus olnud, ei ole nii suurt raha teeninu kindlasti pärit Hansapangast,' väitis Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke.

Nii suurt raha võib teenida ka ettevõtete saneerijast firmajuht, kes on suutnud firma kõrge hinna eest edasi müüa, arvas personaliotsingufirma Ariko Reserv juht Igor Päss. Näiteks võib see puudutada Skype’i juhte. 'See pole muidugi töötasu, vaid tulemustasu,' lisas ta.

Suurim sotsiaalmaksumaksja sai eelmise aasta eest pensionikoefitsiendi, mis ulatus 125ni ehk siis keskmist palka teeniv inimene peaks 125 aastat töötama, et saada sama suurt riiklikku pensioni, kui tema teenis välja ühe aastaga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing