PM: Pirita linnaosavalitsus loodab uude majja kolida tuleval aastal

27. aprill 2006, 07:46

Järgmise aasta lõpuks peaks Pirita linnaosavalitsus kolima uude hoonesse, mille ehitamine läheb esialgsel hinnangul maksma umbes 30 miljonit krooni.

'Oleme Tallinnas tõesti esimene linnaosa, kes endale uue haldushoone ehitab, kuid ma ei pea seda maksumaksja raha raiskamiseks,' ütles Pirita linnaosa vanem Enno Tamm Postimehele.

'Praegune 1980. aasta olümpiamängudeks ehitatud hoone on meie linnaosa tõeline häbiplekk,' tõdes ta. 'Kõik teised Pirita keskuse majad on ilusasti korda tehtud, seepärast ongi õige aeg linnaosavalitsusele uus hoone ehitada.'

Tamm märkis, et uue haldushoone rajamine praeguse maja kõrval oleva parkimisplatsi kohale läheb maksma umbes 30 miljonit krooni, kuid täpse hinna saab ütelda alles pärast projekti valmimist ja ehitaja leidmist.

Pärast hoone valmimist paneb linn tõenäoliselt vana maja enampakkumisel müüki ning alghinnaks võib kujuneda 50 miljonit krooni. Kuna asukoht on hea, ootab linnaosa hinna tõusmist veelgi kõrgemale. 'Seepärast olengi veendunud, et uue maja ehitamisega me maksumaksja raha ei raiska, vaid toome isegi linnakassasse lisatulu.'

Praegune linnaosavalitsuse hoone on Tamme sõnul nii halvas seisus, et selle põhjalik kordategemine läheks tagasihoidliku hinnangu järgi maksma umbes 20 miljonit krooni ega tasu end lihtsalt ära.

Tõenäoliselt ei hakka ka vana haldushoone ostja seda uuendama, vaid lükkab maja kokku ja ehitab krundile midagi uut, pakkus linnaosavanem, ja kuna tegemist on osalt elamumaaga, saab sinna vabalt püstitada näiteks äriruumidega korterelamu.

Peagi kuulutab linnaosavalitsus välja riigihanke projekteerija leidmiseks ning novembriks peab projekt valmis olema. Siis tuleb hanke korras leida ehitaja. Ehitamine saab seega alata järgmise aasta algul ning maja peab valmima aasta lõpuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing