Sampo pakub peamiselt Hiina ja Ladina-Ameerikasse investeerivat hoiust

Annika Matson 27. aprill 2006, 09:47

Sampo pakub alates tänasest riskivaba investeerimisvõimalust peamiselt Hiina, Ladina-Ameerika ning Ida-Euroopa aktisaturgudega seotud hoiusesse, teatas pank.

Kolme aastase tähtajaga hoiuse alguspäev on 25. mai ja hoiuse intress on seotud maailma aktsiaturgude liikumisega. Hoiuseintressi arvutamise aluseks on aktsiaportfell, kus on 70% osakaaluga esindatud Hiina, Ladina-Ameerika ning Ida-Euroopa kiiresti arenevad aktsiaturud ning 30% osakaaluga Ameerika Ühendriikide, Jaapani ning euroala aktsiaturud.

Hoiuselepingut on võimalik sõlmida nii eurodes kui ka USA dollarites. Sõltuvalt investori poolt valitud valuutast ning tasutavast riskitasust, makstakse intressidena välja 45-130% vastava portfelli kallinemisest.

Minimaalne investeeritav summa on 3000 eurot või 3000 USA dollarit ehk ligi 50 000 krooni. 'Inimestel seisab valdavalt raha tähtajalisel hoiusel, soovitame neil, kes otse aktsiatesse riski kartuses investeerida ei soovi, oma raha investeerimishoiusele ümber tõsta,' ütles Sampo panga säästu- ja investeerimisvaldkonna juht Andres Anijalg.

Uus hoius on eelkõige mõeldud investorile, kes usub arenevate aktsiaturgude kasvupotentsiaali järgmise kolme aasta jooksul, kuid kes arvestades piirkonna majanduspoliitilist ning korporatiivset läbipaistmatust, ei soovi otse sealsele aktsiaturule siseneda. Just nende kartuste leevendamiseks tagab käesolev hoius investori poolt hoiusesse paigutatud vahendite säilimise 100% ulatuses.

Paralleelselt hoiuse pakkumisega pakub Sampo Pank ka sama struktuuriga seotud võlakirju, mille lunastamisel tasutav intress moodustab 100% alusvara kallinemisest. Erinevalt hoiusest pakub võlakiri investorile võimalust investeeringust väljumiseks enne lõpptähtaja saabumist, kuid eeldab hoiusega võrreldes märkimisväärselt suuremat rahalist investeeringut.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing