Laupäev 21. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vanemuine tähistab tantsupäeva balletigalaga

Christel Karits 28. aprill 2006, 00:00

Suurejoonelisest balletigalast maailmas väga kõrgelt hinnatud balletitantsijatega võib osa saada rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil Vanemuise suures majas.

"Eesti publikul avaneb oivaline võimalus näha ühe õhtu kestel Vanemuise laval nii suurt hulka maailma tipptantsijaid," ütles Vanemuise balletijuht Mare Tommingas. "Nii väärt võimalust ei avane just tihti."

Peaesinejad on Tamara Rojo Londoni Kuninglikust Balletist, Izaki Urlezaga Hollandi Rahvuslikust Balletist, Anna Valev ja Jan-Erik Wikström Rootsi Kuninglikust Balletist, Olga Volobujeva ja Priit Kripson Flandria Kuninglikust Balletist, Diana Cuni ja Kristoffer Sakurai Taani Kuninglikust Balletist.

Balletigalal osalevad ka Vanemuise teatri balletisolistid Mari Savitski, Hirotaka Seki, Karina Domisheva, Julia Litvinenko, Andrus Laur, Ruslan Stepanov ja Vladimir Latishonoks. Gala esinejate nimistus on veel Tallinna Balletikooli, Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli ning Ida Tantsukooli õpilased. Balletiõhtut juhib Vanemuise teatri ooperisolist Taisto Noor.

Rahvusvahelist tantsupäeva on tähistatud UNESCO Rahvusvahelise Teatriinstituudi Tantsukomitee eestvõtmisel alates 1982. aastast. Ühtlasi tähistatakse selle päevaga ka modernse balleti looja Jean-Jacques Noverre'i sünniaastapäeva.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing