USA börsid: intresside tõstmine taas päevakorral

02. mai 2006, 11:10

Enamus eilsest päevast positiivsel lainel olnud USA aktsiaturgudest vedas õhtul miinusesse keskpanga juht, kes tõstatas taas inflatsiooniprobleemi.

Uus keskpanga juht Ben Bernanke ütles, et ta on mures meedia ja investorite spekulatsiooni pärast, nagu oleks inflatsiooni vastu võitlev keskpank intressidemäärade tõstmisega ühele poole saanud, kirjutab uudisteagentuur AP.
Möödunud nädala neljapäeval ütles Bernanke kongressipaneelil esinedes, et keskpank võib peatada, aga mitte ilmtingimata lõpetada baasintressimäärade tõstmise.

Intresside tõstmine aitab küll kalli nafta tulemusena kerkinud inflatsiooni ohjata, kuid teisalt võib see olla häirivaks teguriks majanduskasvule.
Investorid on arvestanud, et keskpanga intresside tõusule hakkab tulema piir ette ning see on tekitanud dollaris müügisurve.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine vajus 0,2%, tasemeni 11343,29 punkti. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi jälgiv Nasdaqi koondindeks kaotas 0,8% ja sulgus 2304,79 punktil.

Ettevõtetest rõõmustas eile maailma suurim jaekett Wal-Mart Stores, mille müügikasv ulatus aprillis vähemalt aasta aega tegutsenud poodides 6,8%-le.
Aktsia reageeris ligi 2% tõusuga, tasemeni 45,93 dollarit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing