Koolitused purjejahil ning Stockholmi vanalinnas

Ketlin Priilinn 03. mai 2006, 00:00

EBS Juhtimiskoolituse Keskuse juhatuse liikme Madis Sanderi sõnul toimuvad meeskonnatöö koolitused purjejahil koostöös OÜ Spinnakeriga. "Erinevalt klassiruumist on tingimused purjejahil ettearvamatud, samuti võib juhtuda ning juhtubki ootamatusi, mille tõttu sarnaneb situatsioon tegeliku eluga," selgitab Sander. "Piiratud ajas on vaja vastu võtta kriitilisi otsuseid ning kõik sõltub meeskonnaliikmete kompetentsidest ja nende kasutamisest ühise eesmärgi nimel." Sander lisab, et muidugi on lisaks tegemist ka meeldiva vaheldusega kontori- ja auditooriumimiljööle. Sampo Panga finantsturgude divisjoni direktor Lauri Palmaru jäi purjejahil toimunud meeskonnakoolitusega igati rahule. "Sellise koolituse peamiseks plussiks on see, et just nagu tööorganisatsioonis, on ka seal igaühel oma kindel roll täita ning väga oluline on oskus teha koostööd - kõike tuleb teha õigel ajal ja ühiste jõududega," leiab Palmaru.

Peamine põhjus, miks selline koolitus ette võeti, oli see, et kollektiivi lisandus hiljaaegu mitmeid uusi liikmeid. "Oluline oli aidata neil sisse sulanduda ning julgustada koos teistega töötama," räägib Palmaru. "Selles suhtes täitis koolitus igati oma eesmärki - aitas uutel inimestel paremini kohaneda ja jättis üldse väga positiivse tunde." Ka muus osas jagub Palmarul koolituse kohta vaid kiitvaid sõnu.

"Purjetamine on juba iseenesest väga tore tegevus värskes õhus ning usun, et kõigil on see positiivne elamus ka veel praegu meeles," arvab Palmaru. Ta lisab, et kuna koolitus leidis aset oktoobrikuus, siis kartis kogu meeskond alguses väga tormi. "Tegelikkuses oli meri isegi liiga vaikne, oleks võinud põnevuse mõttes rohkem kõigutada," ütleb Palmaru. "Samas tekkis piisavalt pingelisi olukordi ka sileda vee peal."

Teiseks omapäraseks EBSi poolt pakutavaks koolituseks on "Da Vinci koodi" ideestikul põhinev seiklus The Viking Challenge Stockholmi vanalinnas. Madis Sander räägib, et The Viking Challenge on uus ja ainulaadne toode, mille töötas välja treener Ivar Soone. "Koolituse kasutamisvõimalused on laiad, seda saab rakendada organisatsiooni põhiväärtuste kommunikeerimisest kuni toodete tundmise testimiseni," kinnitab ta. "Koolituse põhiideena antakse kuuest kuni rohkem kui sajast inimesest koosnevatele rühmadele ülesanded - otsitakse Stockholmile iseloomulikke vaatamisväärsusi, mille juurest leitakse vihjeid ja vastuseid, lahendamaks kliendiga koos välja töötatud ülesannet."

Sander märgib, et ülesandeid pole võimalik lihtsalt "katki hammustada". "Meetod aitab välja tuua inimeste nutikuse, oskuse ära kasutada rühmaliikmete teadmisi ja loovust ning paneb proovile koostööoskused," ütleb ta. "Võimalik on jälgida ka grupitöö dünaamikat." Ta räägib, et survet lisavad aeg ja võistlusmoment, sest kontrollpunkte on enam, kui reaalselt läbida jõutakse ning laev ei oota.

"Ja lisaväärtuseks on kindlasti ka koosveedetud õhtud laeval, mis suurendavad rühmatunnet ja loovad positiivse fooni koolituse õnnestumisele," usub ta ning tema sõnul toimub esimene tõeline Viking Challenge PARE klubi raames personalijuhtidele veel sel kevadel, mil Stockholm muutub roheliseks ning seejärel õitsvaks mitu nädalat Tallinnast varem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing