Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Savisaar paneks asfaltisse miljoneid lisaks

04. mai 2006, 07:25

Majandusministeeriumis on valminud kava, kuidas aastas tee-ehitusse juurde võita kuni 500 miljonit krooni.

Majandusminister Edgar Savisaar sammub nädala pärast valitsuskabineti istungile värske teehoiukavaga, milles on ettepanek suunata kütuseaktsiisist laekuvast rahast lõviosa tee-ehitusse, kirjutab Postimees.

Praegugi suunatakse tee-ehitusse 75 protsenti aktsiisirahast, kuid selle protsendi sisse on arvestatud ka Euroopa abiraha. Läinud aastal laekus kütuseaktsiisi 3,3 miljardit krooni, tegelikuks teehoiuks läks sellest alla 60 protsendi.

Kui aga kogu 75 protsenti kütusetarbija taskust tulnud aktsiisirahast läheks teedesse ja lisanduks Euroopa abiraha, siis tähendaks see eelmiste aastate välisabi suurust aluseks võttes aastas hinnanguliselt vähemalt 500 miljonit krooni lisandumist tee-ehitusele ja -hoiule.

'Uus kava looks selleks eeldused,' ei kippunud ministeeriumi teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter summadest rääkima. 2004. aastal oli Eestis teedesse pandud välisabi suurus 576 miljonit, läinud aastal 501 miljonit krooni.

Tatter tõdes, et uus kava looks võimalused teed korda teha ja neid ka nõuete kohaselt hooldada. 'Uus skeem aitaks tagada Eesti eri piirkondade arengu ja heaolu,' ütles Tatter ja lisas, et vana skeemiga jätkates ei ole eeldusi kiirendada Tallinna–Tartu maantee ehitamist.

Rahandusminister Aivar Sõerd tuletas meelde, et teehoiukava pole paaril korral valitsuse heakskiitu leidnud, ning ei kiirustanud eilegi uuendusi toetama.
'Mul on nii mõneski küsimuses eriarvamusi. Ebarealistlikke plaane ei saa toetada,' ütles Sõerd. 'Küll on aga tervitatav majandusministeeriumi soov kiirendada Tallinna–Tartu maantee neljarealiseks ehitamist.'

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing