Ansip mängib tikkudega

Aivar Hundimägi 05. mai 2006, 00:00

Kulupõlengute laine näitab, et meie riik ei toimi. Riigijuhtidele meeldib probleemide põhjusena nimetada rahapuudust. Tegelikult on meil kehvad riigijuhid, kes ei suuda tagada riigi normaalset toimimist. Nende prioriteedid on vildakad ja muutuvad nagu kevadine ilm.

Kui talvel tabas Eestit naftareostus, siis muutus prioriteetseks naftatõrje. Sel nädalal on prioriteet päästeametnike palkade suurendamine. Peaminister Andrus Ansipi sõnul saab üle 1100 tuletõrjuja-päästja palka 5500 krooni kuus. Seda on tema hinnangul vähe. Tema andmetel piisaks päästjate 2000 krooni suuruseks palgatõusuks 40 miljonist kroonist. Aga, härra peaminister, Teie valitsusjuhina vastutate riigieelarve eest. Miks Te ei taganud päästjatele selle aasta riigieelarves piisavat palgataset? Võin ise vastata. Peaminister ei pidanud tuletõrjujate palka veel mõni aeg tagasi väikeseks. Ansipi meelemuutuse taga on kartus, et kulupõlengute laine kõrvetab ka tema populaarsust.

Ansip näeb palgaprobleemi lahendusena lisaeelarvet. Selline lahenduskäik sarnaneb kuivas metsas tikkudega mängimisega. Kui valitsus hakkab oma vigu siluma lisaeelarve abil, siis hakkavad riigi kulutused kiiresti paisuma. Paljudest kulutustest ei saa aga tulevastes eelarvetes enam loobuda ja nii kuumeneb riigiaparaat üle. Pakun peaministrile parema lahenduse. Tehke lisaeelarve nii, et palgatõusuks mõeldud summade võrra vähendate mõnda teist eelarvesse planeeritud kulu. Näiteks loobute samuti 40 miljonit krooni maksvast Eesti Toidu projektist. Eesti toidu propageerimine on oluline, aga kui on valida köögi mahapõlemise või toiduretseptide kogumise vahel, siis valiksin köögi säilimise.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing