Näpp mulda!

Merike Lees 05. mai 2006, 00:00

Kevadel ihkab hing rohelust ja värve, tahab näha looduse tärkamist talvisest tardumusest ning uue elutsükli algust.

Neil, kel ootus ja kannatamatus suurem, on võimalik seda protsessi enda jaoks kiirendada ja juba poolest talvest seemned mulda poetada, et siis jälgida, kuidas esimesed rohelised võrsed pea mullast välja pistavad ja iga päevaga pikemaks sirguvad.

Need, kes aknalauaaiandusega algust tegid, saavad täna nautida värskeid ürte toidulaual ja valmistuvad püsivalt soojade ööde saabudes ettekasvatatud lilletaimi aeda istutama.

Kuid lilleilu nautimiseks on ka lihtsamaid võimalusi. Tallinnasse ja selle lähiümbrusesse kerkinud suured aianduskeskused pakuvad suures valikus õitsvaid lilli ja igihaljaid puid-põõsaid, millega koduaed või terrass ühe hoobiga värvirõõmsaks ja rohelopsakaks muuta.

Vilgas sagimine aiakauplustes annab tunnistust, kuivõrd oluliseks peavad eestlased oma koduümbruse haljastust ja millise innuga on nad valmis käe mullaseks tegema, et ise oma aeda taimede abil kaunimaks muuta.

Tänase Puhkepäeva vahel ilmuv Aianduse eri annab nõu ja soovitusi, kuidas sel kevadel leidlikult ja osavalt oma aias toimetada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing