Bill Gates ei tahaks olla maailma rikkaim mees

05. mai 2006, 08:37

Bill Gates ütles, et ta ei tahaks olla maailma rikkaim mees, kirjutab Guardian.

'Ma tahaks, et ma poleks (maailma rikkaim mees)... sellest ei tule midagi head välja,' ütles Microsofti asutaja Bill Gates internetireklaami juhtide konverentsil esinedes. 'Selle tagajärjel muutud nähtavamaks.'

Ajakiri Forbes on hinnanud Bill Gatesi varanduseks umbes 50 miljardit dollarit (622 miljard krooni).

Seoses tema varanduse suurusega on öeldud, et tal ei tasu hakata üles võtma tänaval vedelevat 10 000 dollarit (124 392 krooni).

Palju enam, kui mitte midagi on ühiskond tema varandusest saanud 29,1 mld dollari suurusest sihtasutusest Bill and Melinda Gates Foundation, mille eesmärgiks on võidelda Aidsi, malaaria, tuberkuloosi ja alatoitumisega.

Huumorimeele poolest tuntud Gates ütles, et teda ei häiri avalikes kohtades olemine. 'Keegi võib harva küsida autogrammi, kuid selle andmine pole raske tegevus,' ütles Gates.

Ta eitas soovi saada enam tähelepanu, osutudes näiteks valituks.
'Minust ei saa kindlasti kunagi poliitikut,' ütles Gates. Ta tõi põhjuseks selle, et talle ei meeldiks see. 'Ma saan paremini hakkama sellega, millega praegu tegelen.'

Inimeseks, kelle käest ta on kõige rohkem õppinud, nimetas Gates Warren Buffettit, kes on Fortune edetabelis temast koha võrra tagapool.

'Temaga suhelda on väga värskendav, ta oskab asju näha lihtsana, seetõttu panen ma teda nimekirja tippu,' ütles Gates.

Viimastel aastatel on Microsofti domineerimine arvutitööstuses järele andma hakanud, kuid vähemalt mitte Google’i tõttu. Gates lubas, et nende ettevõte tutvustab uusi võimalusi. 'Ma arvan, et see on haruldane juhtum, kus meid on alahinnatud,' ütles Gates.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing