Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ÄP 5 aastat tagasi: Tallinna ümbruses on rahahimu seadusest üle

ÄP 08. mai 2006, 00:00

Tallinna lähedale Kloogaranda kavandatakse uut elamurajooni. Õigemini kavandab seda mere ääres 100 hektarit maad erastanud kodanik Priit Põld oma mõtetes, sest detailplaneeringut tal pole, kuigi töö tulevases villade rajoonis juba käib. Asjatundjate sõnul on selline teguviis ülilevinud, sest mängus on suur raha, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

Kloogaranna ehitustandril on mets on juba maha võetud, on kuivendatud maad ning rajatud teed. Mitte ühekski tegevuseks pole krundi omanikul luba ning keskkonnainspektsioon arutab parasjagu trahvide suurust, mida Põllule määrata. Harju keskkonnainspektsiooni juhataja Tiia Kaare sõnul on selline loata tegevus Tallinna lähedal tavaline. "Kui tervet Eestit vaadata, siis eriti levinud on säärane käitumine just Harju maakonnas," ütleb ta. "Tundub, et rikast inimest oodatakse nii pikisilmi, et ebaseaduslikule tegevusele ei pöörata mingit tähelepanu."

Hetkeseis: Keila vallavalitsus erastas Urmas Sõõrumaa palgatöötajale Priit Põllule sada hektarit rannaäärset maad, millele kehtis ehituskeeld. Ometi müüdi kogu maa edasi kruntideks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:58
Otsi:

Ava täpsem otsing