Remondiks suletud Tartu maantee vähendab piirkonna äride käivet

Anne Oja 08. mai 2006, 00:00

"Ta mõjutab kõiki firmasid," ütles ASi Sebe juht Riivo Seppar. Tallinna saabuvad ja maakonnaliinide bussijaamast väljuvad bussid hakkavad pärast Tartu maantee ja Odra tänava sulgemist sõitma mööda Magasini ja Juhkentali tänavat. Ühtlasi peavad nad nappides oludes leidma ruumi ringikeeramiseks.

Seppar ütles, et praegu pole Sebel plaanis bussiliine käigust ära jätta. "Ise loodame, et Tartu maantee ehitus ei väljendu meie majandustulemustes," lisas Seppar. "Tavaliselt on igal suvel kuskil midagi ehitatud ja oleme hakkama saanud."

"Mõjud on ettearvamatud," ütles otse bussijaama vastas Küti Äri pidava ASi Archer juht Ivo Schotter. Kui kalastustarbeid ning jahimoona müüv Küti Äri enne jaanipäeva ostjatest tühjaks jääb, pannakse uksed kinni ja tehakse remonti.

"Kalamees on haige ikka, kuid see võib avalduda kuskil teises poes," rääkis Schotter Tartu maantee kaupluse püsiklientuuri kohta. "Meile tulid ostjad Lasnamäelt, peamiselt trammi ja bussiga, ja need inimesed maalt, kes ei tahtnud autoga linnas tiirutada."

Baari Juhan ja Oksana juhataja Anneli Shvalbe tunnistas, et kardab külastajate arvu ja käibe vähenemist. Õlut, teed, kohvi ja kerget einet pakkuv baar võõrustab peamiselt neid inimesi, kes tulevad bussi ja trammiga.

"Samas oleme otse lennujaama ja Maardusse viiva tee ääres," rääkis juhataja klientidest, kes Tartu maantee sulgemisel teist kaudu liikuma hakkavad.

"Suur remont on meil tehtud ja banketid kaks-kolm kuud ette tellitud, nii et baari päris kinni panna me ei saa," lisas Shvalbe. "Kui tõesti peame mingit remonti tegema, siis kaks-kolm nädalat ehk."

Liiklus Tartu maantee Liivalaia ja Odra tänava vahelisel lõigul suletakse täna ja avatakse 30. novembril, mil nii Skanska EMV kui ka Talter ja Aspi on tee-ehitustöödega lõpule jõudnud.

Tartu maantee 1,1kilomeetrise lõigu rekonstrueerimise käigus laiendatakse sõidutee neljarajaliseks ja ehitatakse uus trammitee, mis tuleb tee vasakule poolele. Kogu tänav kaevatakse lahti ja paigaldatakse uus kanalisatsioonitorustik. Hooned aadressil Tartu maantee 40, 44 ja 46 lammutatakse, sest need jäävad teelaiendusele ette.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:58
Otsi:

Ava täpsem otsing