Ansipi vastus arupärimisele Edgar Savisaare firma Fixor Holdingu asjus

08. mai 2006, 17:31

Tänasel Riigikogu infotunnil vastas peaminister Andrus Ansip Riigikogu liikme Indrek Raudse arupärimisele OÜ Fixor Holdingu aruannete kohta.

Arupärija süüdistas majandus- ja kommunikatsiooniministrit Edgar Savisaart, et tollele kuuluv OÜ Fixor Holding, mis seotud kinnisvaratehingutega Keila-Joal, on esitanud äriregistrile valeandmeid. Samuti küsis ta, kas peaministri meelest on kohane, et tema valitsuse minister kiidab heaks valeandmeid sisaldavaid aruandeid ja peaminister peab niisugust käitumist õigusriigile kohaseks.

Raudse sõnul on osaühing kahel korral esitanud valeandmetega majandusaasta aruande. „Paljud ettevõtjad on sarnaste rikkumiste eest maksnud trahve. Kas Eestis on tekkimas uus nomenklatuur, kellele seadused ei kehti,” küsis Raudne.

Ansipi sõnul on majandusaasta aruande esitamise kohustus äriühingu juhatusel ning esitamise üle teostab kontrolli kohtute register. „Peaminister ei sekku kummagi tegevusse. Eestis saavad karistada need isikud, kes on tunnistatud süüdi,” ütles ta.

Sven Mikser küsis, kas peaminister on veendunud, et poliitilisest ametist saab vabastada ainult siis, kui ollakse süüdi juriidilises mõttes.
„Kindlasti saavad vabastamise aluseks olla ka eetilised ning moraalsed rikkumised,” vastas Ansip.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing