OÜ Järve Biopuhastus hakkab oktoobrist ise oma vara haldama

08. mai 2006, 11:32

Tänavu oktoobris hakkab OÜ Järve Biopuhastus ASi Viru Vesi asemel oma vara ise haldama, teatas ettevõte suhtekorraldaja vahendusel.

Järve Biopuhastuse arendusdirektori Vladislav Petuhhovi sõnul oli Viru Vee teenustest loobumise põhjuseks see, et Euroopa Liidu nõudel peavad euroraha kasutajad ise oma vara haldama.

?Euroopa Liidu poolse rahastamise üheks tingimuseks oli, et projekti kasusaaja on ka operaatoriks,? ütles Petuhhov.

Kogu reoveeprojekti maksumuseks on umbes 600 miljonit krooni, millest EL fondidest tuleb 85%. ?Ise oleme võtnud laenu 40 miljoni krooni ulatuses ja parim võimalus seda tagasi maksta tekib siis, kui opereerime ise oma varasid,? lisas Järve Biopuhastus tootmisdirektor Andra Pärnamäe.

Järve Biopuhastuse heitveetorustikud ulatuvad Kiviõli linnast kuni Jõhvi ja Ahtmeni, hõlmates ka Püssi ja Kohtla-Järve linna ning Kohtla-Nõmme valda. Ettevõttele kuuluvad ka reoveepuhasti Kohtla-Järvel ning pumplad Püssis ja Ahtmes.

Pärast renoveerimist on reoveepuhasti võimsus tavatingimustes kuni 24 900 m3 ööpäevas. Elanikkonnale jääb teenuse hind varasemaga võrreldes peaaegu samaks.

1976. aastal ehitatud Kohtla-Järve puhastusseadmed kuulusid kunagi põlevkivikeemia kombinaadile. Pankroti käigus omandas puhastusseadmed VKG AS, kuid erafirmale kuuluvate puhastusseadmete renoveerimist ei soovinud Eesti riik ja Euroopa Liit toetada.

Renoveerimise korraldamiseks ja finantseerimiseks moodustasid neli omavalitsust - Kiviõli, Püssi, Kohtla-Järve ja Jõhvi linn ? osaühingu Järve Biopuhastus ja ostsid puhastusseadmed VKG-lt ära.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing