Savisaare advokaadid süüdistasid lehte alusetult

Raimo Ülavere 09. mai 2006, 00:00

Kohtuotsuse kohaselt pidi Äripäev avaldama lehes kirjutise, milles kinnitatakse, et leht on avaldanud ebaõigeid andmeid 2003. aastal ilmunud Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ja ärimees Leonid Apananski suhteid käsitlevates artiklites. Sellekohase kirjutise avaldas leht selle aasta 10. aprillil, kirjutis ilmus ka Äripäeva veebiväljandes. Kirjutise sisu saatis ajaleht enne avaldamist ka Savisaare advokaadile, büroos Lextal töötavale vandeadvokaadile Üllar Talvistele.

Eile hommikul saatis Savisaart esindanud advokaadibüroo Lextal aga välja pressiteate, kus kinnitas, et Äripäev pole kohtuotsust täitnud. "Ülikriitilist suhtumist viljelev Äripäev käitub nagu ilmeksimatu ning Eesti õiguskorrast kõrgemalseisev, vaevumata oma eksimusi tunnistama ning vabandama," seisis pressiteates pealkirjaga "Äripäev ei austa kohtuotsust".

Pressiteate aluseks oli asjaolu, et kohtutäitur Marek Laanemets oli Savisaare advokaatide taotlusel pöördunud Harju maakohtu poole, et viimane trahviks ajalehte Äripäev, kuna viimane polnud väidetavalt avaldanud kohtu nõutud kirjutist.

Üllar Talviste vastas eile päeval küsimusele, kas ta on kursis, et Äripäev on tema klienti puudutava kohtuotsuse täitnud ja kirjutise avaldanud: "Ei ole". Tema sõnul tegi ta Äripäeva trahvimise taotluse kohtutäituri soovitusel.

Pärastlõunal, olles ka tutvunud Äripäevas avaldatud kirjutisega, märkis Talviste aga, et see ei vasta sellele, mida tema ootas.

Kohtutäitur Marek Laanemets tunnistas eile, et ei olnud pannud 10. aprillil Äripäevas ilmunud kirjutist tähele. Laanemets märkis, et ta võtab kohtusse antud trahvimisavalduse tagasi ning küsib seejärel Savisaare esindajatelt, kas nad on kohtuotsuse täitmisega rahul. Kui Savisaare kaitsjad rahul ei ole, läheb kohtuotsuse täitmine hinnangu saamiseks taas kohtusse.

Äripäev esitas aprillis Euroopa Inimõiguste Kohtule avalduse Edgar Savisaare kohtuasja vaidlustamiseks ja menetlusse võtmiseks. Nädalapäevad tagasi teatas kohus, et on asja menetlusse võtnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:58
Otsi:

Ava täpsem otsing