Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aasta algus tõi kasutatud autode turul kaasa hinnatõusu

Rein Reinpõld 12. mai 2006, 00:00

Kasutatud autode müüjatele on kevad igal juhul soodne aeg, sest eelnenud jõuluaegne ja aastalõpu hinnalangus pöördub esimeses kvartalis hinnatõusuks. Kevad toob kasutatud autode turule tagasi ostuhuvi, mis potentsiaalsetel ostjatel jäi eelmise aasta lõpus aastavahetuse, kingituste ja puhkuste varju.

Esimene poolaasta ongi kasutatud autode müüjatele parim müügiaeg aastas. Esimene ja teine kvartal on soodne ja stabiilne aeg - kasutatud autode turuhinnad püsivad paigal ja ostjatel on kõrgendatud huvi autovahetuse vastu. Samas on ostjatel just sellel perioodil parim valikuvõimalus, sest kasutatud autode pakkumine on suurim. Sama auto maksab detsembri hindadega võrreldes kuni 10% rohkem. Alternatiive, mille vahel valida, on praegu palju rohkem kui talvisel ajal.

Kevade lähenemisega suurenev ostuhuvi kasutatud autode turul viib igal aastal hinnad üles. Kevadine hinnatõus on suurem kui jõulukuust tingitud hinnalangus aastalõpus. Ka teisel kvartalil püsivad hinnad esimese kvartali hindadega üsna samal tasemel.

Viimase aasta jooksul on suurima hinnalanguse läbinud sportlike luksusautode klass. Hindu on allapoole toonud autoimportijate konkurents ja eraisikute suurenenud ostmine teistest Euroopa riikidest.

Kuigi Eestis pole veel piisavas mahus oma autodest tekkivat luksusautode järelturgu, on avatud Euroopa põhjustanud meie kasutatud autode turul selles autogrupis hinnalanguse.

Viimase aasta jooksul on langenud ka kasutatud mahtuniversaalide hinnad.

Hinnalanguse peamiseks põhjuseks ongi soodsasse hinna- ja vanuseklassi jõudnud sõidukid. Erinevate tootjate (Volkswagen, Mazda, Mercedes, Citro?n) MPV-mudeleid on pakkumistes näha palju ja kõik nad võistlevad omavahel ühe ja sama kliendisegmendi pärast.

Järelturul muutuvad sesoonselt kõige vähem maasturite hinnad. Eesti kasutatud autode turul on praegu selge tendents maasturite hindade kergele tõusule. Kuna linnamaastikule sobivad maasturid sõiduks väga hästi, pakkudes tihedas liikluses sõitjatele turvalisust, valitseb linnastuvas Euroopas tervikuna uute autode müügis maasturite osakaalu suurenemine. Praegu on järelturul pakkumiste liidrid Jeep Grand Cherokee, Mercedes ML, BMW X5, Mitsubishi Pajero, Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser ja Suzuki Vitara.

Suvel tuleb kasutatud autode hindades väike langus, kuna ostjate huvi väheneb. Kolmandas kvartalis mõjutavad autoostjate arvu vähenemist suur puhkuste aeg ja lähenev kooliaasta, mil suurenevad kulutused perekonnale.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing