Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sõelumine jättis alles 7 kandidaati

Martin Hanson 12. mai 2006, 00:00

Peale tartlaste Peeter Tulviste ja Laine Jänese jäid presidendirallil pealtvaatajaks veel Jaan Männik, Liina Tõnisson ja Toomas Varek.

Isamaaliidu peasekretär Aimar Altosaar ütles, et ka tema jaoks on suur üllatus, et selge favoriit ning eelmisel korral potentsiaalne president seekord ukse taha jäi.

"Mõned erakonnad jätsid Tulviste oma nimekirjades niivõrd taha, et lõppkokkuvõttes nii-öelda võitja seitsme hulka ei jõudnud. Millised erakonnad need olid, ma öelda ei tahaks," sõnas Altosaar.

Altosaar lisas, et ta tahab protsessi jätkumist, sest tegemist on uue kultuuriga meie poliitikas, et viis erakonda on koos ja otsustavad leida riigile parima juhi.

"Samas on nõutus ja hämming suured, et laitmatu kandidaat ukse taha jäi. Isamaaliidul on esmaspäeval juhatuse koosolek ja eks me seal arutame läbi, mis edasi," mainis Altosaar.

Kolmapäeval saavad erakondade esindajad uuesti kokku ning otsustama hakatakse protseduurireeglid üle.

"Meie plaan on võimalikult vara saada teada, kes on lõplikud presidendikandidaadid, et saaks hakata kampaaniat korraldama ning inimesed saaksid hakata eelistusi tegema. Millal on aga uus voor toimub, kus erakonnad kandidaatide ridu õgvendavad, veel ei tea," lisas Altosaar.

Rahvaliit, kes jäi teadlikult erakondade koostööst presidendivalimisel kõrvale, ei näe selliseks koostööks põhjust.

Rahvaliidu peasekretär Lea Kiivit ütles, et Rahvaliidu juhatus ja volikogu võtsid seisukoha, et nemad seda väljahääletamise ja nõrgema lüli mängu kaasa ei tee.

"Rüütel oli meie kandidaat eelmistel valimistel ning on ka seekord, kui Riigikogu voorus saame tema toetuseks 21 vajalikku allkirja. Meil on olnud kõige selgemad seisukohad presidendivalimiste koha pealt, kuid lõpliku jõudude vahekorra ja meie võimalused paneb paika Riigikogu," lisas Kiivit.

"Masendav märk Eesti poliitikas, kui üks erakond ei taha osaleda nii konkreetses ja riigile olulises protsessis. Väga nõrk käik," märkis Altosaar lõpetuseks.

Teiste koosviibimisel osalenud erakondade esindajatelt õhtul kommentaari saada ei õnnestunud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing