Toorainesektori aktsiad tõusus

Peeter Teder 12. mai 2006, 00:00

Euroopa aktsiad tõusid eile, suundudes viimase viie aasta kõrgeimate tasemete poole. Aktsiate hindu mõjutas metallide ja nafta kallinemine, mis viis tõusule toorainesektori firmade aktsiad.

Investeerimispank Morgan Stanley tõstis Neste Oilile antud soovitust equal-weight-tasemelt overweight-tasemele. See tähendab, et soovitatakse hoida portfellis suuremat osakaalu Neste aktsiaid kui on võrdlusindeksis. Aktsia hinnasiht on Morgan Stanleyl 33 eurot. Neste Oili aktsia rallis uudise peale 3,9 protsenti ning maksis 28,10 eurot.

Toorainesektori aktsiatest juhtisid tõusu metallitootjate BHP Billitoni ja Rio Tinto aktsiad, kütusekompaniidest olid olulisimad tõusjad BP ja Totali aktsiad. Maailma suurima kaevanduskompanii BHP Billitoni aktsia kerkis 1,0 protsenti ja maksis 1213,5 penni. Samuti maailma suurimate kaevandusfirmade hulka kuuluva Rio Tinto aktsia tõusis 1,7 protsenti, makstes 3338 penni.

Euroopa suurima naftatootja BP aktsia kosus 0,3 protsendi ning maksis 676,5 penni. Euroopa suurimate naftakompaniide hulka kuuluva Totali aktsia kerkis 1,9 protsenti, makstes 226,3 penni.

USA turud avanesid kerge langusega. Languse põhjuseks olid tõusvad kulla ja nafta hinnad, mis suurendasid kiireneva inflatsiooni ohtu. Olulisim langeja oli kindlustusfirma American Insurance Group, mis kukkus 2,5 protsenti ja maksis 64,85 dollarit. Firma teatas, et esimeses kvartalis langes kasum võrrelduna eelmise aasta sama ajaga 16 protsenti ning oli 3,2 miljardit dollarit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing