PM: Pooltühjad rongivagunid kummitavad bussifirmat

16. mai 2006, 07:35

Sebe omaniku Hugo Osula eestvõttel tehtud uuringu alusel sooviks bussifirmad rongidelt võtta toetusraha, mis tänavu küündib 152 miljoni kroonini.

Autoettevõtete liidu värske uuringu järgi sõidab Tallinna-Tartu vahel Edelaraudtee rongiga kõige rohkem 3000 inimest nädalas, bussidega katab selle vahemaa Põhja-Eestist lõunasse ja tagasi 17 000 inimest, kirjutab Postimees.

Samal ajal võtab rongiliin lõviosa Edelaraudteele antavast 152miljonilisest dotatsioonist, aga bussisõitjad peavad kõik kulud ise katma. Keskmiselt maksab riik igale rongipiletile peale 70 krooni.

Inseneribüroo Stratum loendas reisijaid aprillis ühel nädalal. Samasuguse uuringu tegi firma ka detsembris. Stratumi juht Dago Antov nentis, et aprillis oli reisijaid enam, kuid rohkem kasvas bussireisijate hulk.

Lisaks loendamisele Stratumi töötajad ka küsitlesid reisijaid. Antovi sõnul loevad sõitjad bussi põhieeliseks tihedat sõiduplaani, aga rongi eeliseks mugavust.

Paludes aga nimetada oma transpordivahendi eelistusi, sai Stratum tulemuseks, et isegi siis, kui kiirrong hakkaks Tartu ja Tallinna vahel liikuma oluliselt sagedamini, jääks enamik inimesi truuks bussisõidule.

Osula pakkus, et uuringu põhjal on selge, et riigil tasuks lisaks raudteeliiklusele investeerida ka riigi bussivõrgule. Praegu linnadevahelised bussiliinid riigilt toetust ei saa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing