Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hiina buum ei näita vaibumismärke

Romet Kreek 18. mai 2006, 00:00

Hiina terasetoodang kasvas eelmisel kuul rekordtasemeni. Karta on, et Hiina valitsus püüab majandust intensiivsemalt maha jahutada. Aprillis kasvas Hiina terasetoodang aastataguse ajaga võrrelduna 27,5 protsenti, 38,3 mln tonnini. Nelja kuuga on Hiina terasetoodang kasvanud 24 protsenti, 140 mln tonnini.

Terasetoodang on väga hea majandusaktiivsuse indikaator, mis näitab, et Hiina majandus on jäänud tugevaks. Hiina keskpank tõstis läinud kuul majanduse jahutamiseks üheaastase laenu baasintressi ja piiras pankade laenamist. Esimeses kvartalis kasvas Hiina majandus 10,2 protsenti.

"Me ootame, et valitsus püüab rohkem piirata kinnisvaraturgu ja terasetööstust," ütles Bloombergile Shanghais töötav Guotai Asset Managementi analüütik Lin Hai. "Valitseb risk, et terase hind võib teisel poolaastal kukkuda, kui toodang jätkab kasvu sellises tempos."

Sel aastal on Hiinas kuumvaltsitud terase hind tõusnud enam kui viiendiku võrra.

Ühe meetmena terasetööstuse jahutamiseks võib Hiina vähendada teraseekspordi maksusoodustust 11 protsendilt viie protsendini.

Miks püüab Hiina terasetööstuse arengut piirata? Liigne pakkumine võib hinda lüüa. Lisaks on hoogne terasetootmise laiendamine tõstnud rauamaagi ja söe hinda. Pankade terasetööstusele antud laenud võivad hapuks minna.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing