Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Laste- ja noorteteater kutsub ülikoolilinna pidutsema

Christel Karits 19. mai 2006, 00:00

Esmaspäevast laupäevani on üle Eesti võimalus näha laste- ja noortelavastusi esmakordselt toimuva Eesti teatri festivali "Draamake" raames. Omavahel on festivalil konkureerimas ühtekokku 14 lavastust.

Teatripidu kulmineerub 27. mail Tartu kesklinnas, kui linn täitub teatrimaagiaga. Raekoja platsist mööda Rüütli tänavat kuni Jaani kirikuni ja sealt Lutsu teatrimajani on tänaval mitmeid teatriga seotuid tegevusi. Mitmel pool on põnevad väikelavad ja telgid, kus tehakse teatrit, meisterdatakse, esinevad klounid ja tänavamuusikud ning varuks on ka üllatusi. Antoniuse õuel saavad lapsed ise teatrit ehitada ja luua, osaledes õhtuse festivali lõpetamise dekoratsioonide valmimises.

Tartus annavad sel päeval külalisetendused Teater NO99, Noorsooteater, VAT Teater ja Nukuteater. Õhtu lõppeb parimate lavastuste välja kuulutamisega ja auhindamisega Antoniuse õues.

"Teatris lihtsalt tuleb käia," leidis "Draamake 2006" peakorraldaja Kaarel Oja. "Eriti tore on seda teha festivalide raames, sest siis tekib publiku ja näitlejate vahel alati suurem klapp."

Kava ja etendused on üleval festivali kodulehel www.festival.ee

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing