EPL: Lennufirma ei tohtinud Cessnaga külvata

19. mai 2006, 07:12

Lennuameti juhtkond ei takistanud lennufirmal Pakker Avio külvata marutaudivastast vaktsiini lennukiga, millega ettevõte ei tohi Eestis ärilende teha.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja asetäitja Tõnis Lepp ütles, et pärast Pakker Avio Cessna-172 esmaspäeval juhtunud hetkelist sisenemist Venemaa õhuruumi on toimunu üksikasjade väljaselgitamise käigus ilmnenud, et ettevõttel puudub selle lennukiga ärilendude tegemise luba, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Cessna kasutamine vaktsiini külvamisel oli ebaseaduslik ning selliseid juhtumeid peab ära hoidma lennuamet. Minu küsimus on, miks nad seda siis ei teinud,' lisas Lepp.

Lennuameti peadirektor Koit Kaskel selgitas, et lennuamet sai aasta eest Euroopa ühinenud lennuametilt ettekirjutuse, mille kohaselt ei ole Eestis väljastatavad lennuoperaatorite sertifikaadid kooskõlas Euroopas kehtivate normidega. 'Euroopa ühinenud lennuameti soovitus oli viia lennuettevõtete sertifikaatidelt välja lennutöödeks kasutatavad lennukid. Seda me ka tegime,' lisas Kaskel.

Kuid Eesti seadused nõuavad, et kõik tasulisi lende tegevad lennumasinad oleksid ettevõttele väljastatud lennusertifikaadil.

Pakker Avio sertifikaadil on kirjas ainult Piper Navajo tüüpi lennumasinad. Tõnis Lepa sõnul oleks kõik korras, kui ettevõte oleks vaktsiini külvanud vaid selle lennukiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing