Mäos alustati ehituslike kuivsegude tehase ehitust

22. mai 2006, 14:46

OÜ Sakret teatas, et alustas möödunud nädalal Paide vallas Mäo risti lähistel Põhjamaade ja Baltikumi moodsaima ehituslike kuivsegude tehase ehitust.

'Uus tehas peaks valmis saama tuleval aastal. Ent juba sellel suvel saame kasutusele võtta oma Eesti kesklao. Teiseks saab valmis tehase kontorihoone ja viimasena tootmisüksus,' ütles OÜ Sakret juhataja Aivar Valge pressile saadetud teates.

Tehase ehitab Paide MEK, nemad leiavad ka kõik allhankijad. Tehase projekti autor on arhitektuuribüroo Randväli ja Karemaa. Tehase maksumus koos sisseseadega on 86 miljonit krooni, teatas ettevõte.

Tagantjärele on Aivar Valge isegi üllatunud, kui libedalt ehituse ettevalmistamine kulges – vaid üks maaomanik püüdis tehase tarbeks müüa krunti, millele maanteeamet väljasõiduteed ei lubanud ehitada ja pisut venis detailplaneering, sest tuli täiendavalt uurida krundi pinnasevee olukorda. Paide Vallavalitsusega laabus koostöö suurepäraselt.

'Omaniku, Läti kuivsegude tootja SIA Sakret, soov oli, et tehas ja Sakreti Eesti keskladu tuleksid Kesk-Eestisse. Nii on logistiliselt mõistlik, sest toorme ning toodangu veokulud on siis kõige optimaalsemad,' selgitas Valge tehase asukoha valikut. Omanikul on Põhja-Lätis kvartsliivakarjäär, mis jääb Mäost samuti mõistlikusse kaugusesse. Sakreti kerkiva tehase ümbrusse planeeritakse juba ka mitme teise ettevõtte ehitust. Pärast Sakreti maaostu on maa hind seal kandis kerkinud 30%.

Uus tehas hakkab tööd andma paarikümnele inimesele. Tulevikus hakatakse tööle kolmes vahetuses, alguses aga ühes vahetuses, kus töötab korraga kuus inimest.

'Tehas, mille maksimaalne tootmisvõimsus saab olema 150 tuhat tonni kuivsegusid aastas, saab moodsaima Saksa sisseseade. Viimnegi polt on uus, sisseseade paigaldavad sakslased ja nemad vastutavad, et kõik korralikult tööle hakkaks. Tehase suurim, viie meetrise läbimõõduga mahuti valmistatakse Eestis, ülejäänud mahutid ja metallkonstruktsioonid Lätis,' ütles Valge.

95% uue tehase toormest on kohalik – liiv tuleb Kuusalu karjäärist, tsement Kundast ja lubi Rakkest. Lisakomponente aga ostetakse umbes kümnest riigist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing