Ülevaade tänastest ajalehtedest

23. mai 2006, 08:29

Eesti Päevaleht:

Kui valimiskogu koguneks täna Eestile uut riigipead valima, väljuks Estonia kontserdisaalist võitjana tõenäoliselt Toomas Hendrik Ilves, keda nii heitluses Arnold Rüütli kui ka Edgar Savisaare vastu toetab valijameeste selge enamus.

Kel plaanis ehitada mere või järve kaldale, peab selleks eelkõige saama nõusoleku kohalikult omavalitsuselt. Kui volikogu on ehituskeeluvööndisse ehitamisega päri, annab enamikul juhtudel rohelise tee ka keskkonnaministeerium, kelle võimuses on ehituskeeluala vähendada.

Tallinnas Tammsaare tee äärde Falck Eesti ja Viking Motorsi autosalongi vahele 3,1 hektarile alustab arendaja Kaamos Investeeringute osaühing järgmisel nädalal kohati kuni kahekorruselise kaubanduspinna rajamist.

Postimees:

Presidendi otsingutes seni tagaplaanile jäänud Keskerakonna liider Edgar Savisaar võiks tema koduerakonna juhatuse silmis olla valijameeste ees üks presidendikandidaate. Savisaar väitis, et pole sellest midagi kuulnud.

Tallinna linnavalitsus korraldab ideekonkursi hiiglasliku Kalevipoja pronkskuju püstitamiseks Tallinna lahte lauluväljaku piirkonnas, kuigi idee just sellisest monumendist käis välja skulptor Tauno Kangro.

Kuigi kasvuhoones kasvatatud Eesti maasikad on juba kaubanduskeskuste juures müügil, ei ole nende ostmist takistanud üle 200-kroonine kilohind, vaid hoopis väikesed müügikogused.

Kohalike omavalitsuste juhid ja volikogude liikmed pääsevad värske seaduseelnõu järgi kohustusest esitada kord aastas majandushuvide deklaratsioon.

SL Õhtuleht:

Tallinnas Suur-Karja tänaval asuv Savoy Boutique Hotel võõrustas nädalavahetusel sadakonda Prantsuse tippärimeest.

Pärnu Postimees:

Osaühingu A O BioD osanikud Juhan Pihelbu ja Mati Einmann (pildil), kes on seni rohkem tuntud AS Pärnu Laevatehase aktsionäridena, soetasid Austriast 20 miljonit krooni maksva seadme, millega toodetakse biodiislit.

Pärnu korterite hinnad on aastaga kerkinud veidi rohkem kui kolmandiku, eramud kallinesid aastaga veerandi võrra. Kinnisvarabürood ennustavad hinnatõusu jätkumist selgi aastal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing