EPL: Tondi ülesõidukoht muutub mõne aasta pärast kahetasandiliseks

24. mai 2006, 07:34

ETP Grupi inseneridel valmis Tallinna Tondi raudteeülesõidukoha eritasandiliseks ristmikuks ümberehitamise eskiis.

Raudteeviadukti rajamiseks tuleb Tondi tänav ümber ehitada umbes 350-meetrisel lõigul alates Lõokese tänavast Alevi tänavani, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui praegu sõidavad autod üle kolme meetri kõrguse küüru, siis edaspidi jääb raudteeviadukti alla kolme meetri sügavune lohk, ütles ETP Grupi territoriaalosakonna insener-konsultant Reedik Võrno.

Sügavamale maa sisse viiakse ka tulevase raudteeviadukti lähedal asuv Kotka tänava ristmik, et kalded jääksid normaalseks ja autodel oleks võimalik ka libedaga ristmikul manööverdada. 'Väga sügavale ei saa ka minna, sest all ootab meid pinnasevesi, mis teeb asja keerulisemaks,' ütles Võrno.

Praegu pole veel otsustatud, kas sobivam oleks rajada nelja- või viieavaline viadukt. Mõlemal juhul oleks kummaski suunas autoliiklusele üks ava ning teises tasapinnas läbipääs jalakäijate ja jalgratturite jaoks.

Olenevalt valikust tuleks raudteeviadukti pikkuseks 88 meetrit või 110 meetrit. 'Meil on arvutused tehtud, milline on liiklus 15 aasta pärast, ja need on näidanud, et tasuks eelistada viie avaga varianti, sest liiklusvoog kasvab 40 protsenti.'

Perroonile pääsemiseks tuleb pärast ristmiku ümberehitust rajada uued kaldteed ratastooli või lapsevankriga liikujatele. Trammide nn tagasipöördeaas tõstetakse ümber Tondi tänava vasakusse serva, otsustamist vajab veel Tondi 26 maja saatus.

Dokumendis 'Tallinna magistraaltänavavõrgu arengusuunad aastateks 2005–2014' on Tondi eritasandilise ristmiku ehitusajana kirjas 2008. aasta. Ehitus läheks maksma umbes 70 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing