Love on sõda, tõdevad maailma näinud tüdrukud

Henrik Aavik 26. mai 2006, 00:00

Vanilla Ninja on teinud lõpparve oma senise finantsjuhtkonnaga ning sõlminud plaadilepingu EMIga, valmis on ka esimene vili - kobe kauamängiv "Love is War".

Kolm Eesti plikat on läinud ja vallutanud maailma, vähemalt Kesk-Euroopa osa sellest. Radissoni hotelli 24. korrusel peeti ansambli uut plaati esitlev pressikonverents koos noorte fännide ja suhkrus maasikatega. See on juba neljas plaat.

Neli aastat vana ansambli kohta võib seda vist stabiilsuseks nimetada, ehkki bändi elu on kõike muud kui rahulik ja stabiilne. Alguses oli tüdrukuid neli, kuid Maarja on suundunud juba omal käel karjääri tegema. Alles on veel Katrin, Lenna ja Piret.

Kuulates plaati püüad ikka sõnastada emotsiooni läbi millegi tuntu, võrrelda juba varemkuulduga. Veidral kombel tõusid mõttesse bändinimed Scorpions ja Europe. Aga no eks rock on rock ja miks ka mitte siis sellised assotsiatsioonid. Tüdrukud on ise ka põhjani rock, näiteks olid nad siiralt rõõmsad ka selle üle, et Soome Ateenast oma ärateenitud võidu koju viis. "Me ise teeme küll pop-rock'i, aga elame ikka kaasa rock'i edule," seletavad nad läbisegi.

"Black tears in a smiling face", ümisen juba teisel kuulamisel kaasa. Tuleb tunnistada, et ehkki ma ei ole ilmselt sihtgrupp, mulle Ninjade uus plaat meeldib. Minu rahulolu jagavad ka bändiliikmed ise - pärast võitlusi ja plaadifirma vahetust on tüdrukutel plaadi sisu osas kaasarääkimise õigus suurem kui kunagi varem ning vaid neljal lool plaadil ei ole autorite seas kedagi tüdrukutest. Neljal igavamal minu arust.

Äripäeva maja sööklas on saada kolme sorti jäätist, esikohal on Vanilla Ninja.

Bändi sõnul on tegemist ilmselt maailma kõige kuulsama Eesti jäätisega: "See on üks peamisi teemasid, mida meie käest küsitakse pressikonverentsidel üle Euroopa, et kas on tõsi, et Eestis on teienimeline jäätis, kas te võtsite omale nime jäätise järgi jne. Jäätise ümbris tuleks varsti välja vahetada, meil on ju muudatusi toimunud - oleme ise vanemad ning ka isikkoosseis on teine."

Tüdrukute endi lemmiklugu on plaadi avalugu Kingdom Burning Down ehk siis laul mahapõlevast kuningriigist. "See on meie eluga seotud lugu, need, kes on jälginud meie ümber toimuvat viimase aasta jooksul, need saavad sõnu kuulates aru," seletab Lenna. Mina ei ole jälginud, lugu on tore.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing