Riigiasutusi hakatakse tugevamalt kontrollima

26. mai 2006, 10:56

Valitsus kiitis eilsel kabinetinõupidamisel heaks rahandusministeeriumi esitatud kava riigiasutuste siseauditi arendamiseks.

Rahandusminister Aivar Sõerd ütles, et siseauditi kontseptsiooni eesmärk on tagada riigieelarve vahendite mõistlik ja sihipärane kasutamine, teatas rahandusministeerium.

'Valitsuse siseauditi tuleviku osas on olnud erinevaid nägemusi. Rahandusministeeriumi kui valdkonna eest vastutaja eesmärk on neid visioone ühtlustada ja pakkuda välja parimad lahendused,' kommenteeris Sõerd.

Kontseptsiooni kohaselt tuleb siseauditi valdkonna koordineerimist parandada. Selleks on kavas luua süsteemne auditialane infovahetus, süvendada koostööd Riigikontrolliga, täiustada metoodikat ja analüüsida riigiasutuste sisekontrollisüsteemide rakendamist.

Valitsuse liikmete parema informeerituse tagamiseks hakatakse valitsusele esitama ülevaateid siseauditi tööplaanidest ja riskihinnangutest ning kokkuvõtteid teostatud audititest, et valitsus saaks anda suuniseid puuduste kõrvaldamiseks.

'Riigi eelarve kontrollimine ja auditeerimine on loomulik osa terviklikust eelarveprotsessist, mis pole mõeldud kellegi kiusamiseks. Meie kõigi huvi peab olema riigieelarve vahendite mõistlik ja sihipärane kasutamine,' selgitas kontseptsiooni koostamist juhtinud rahandusministeeriumi valitsuskotrolli asekantsler Kalle Kukk.

Euroopast laekuvate vahendite kasutamise kontrolli eest vastutab kontseptsiooni kohaselt rahandusministeerium. Sellega tagatakse ühtlasem auditeerimise kvaliteet, iga-aastaste hinnangute ja toetuse kasutamise lõpetamise deklaratsioonide õigeaegne ja tõrgeteta koostamine ning välditakse seda, et riigiasutuste siseauditiüksuste ülesannete hulka kuuluksid kohustuslikuna Euroopa Liidu teemalised eriauditid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing