Börsiülevaade: viimase 32 kuu hullem nädal

29. mai 2006, 09:59

Möödunud nädal oli Tallinna börsil viimase kolmekümne kahe kuu viletsaim. Aktsiaturu liikumist jälgiv OMXT indeks kaotas viie päevaga 5,8%.

Viimati langes indeks enam 2003. aasta septembrikuu eelviimasel nädalal, mil Hansapank andis kasumihoiatuse, alandades oma maksu-eelse tegevuskasumi kasvu eesmärki 20 protsendilt 10 protsendini.

Seekordset langust mõjutasid enam välistegurid.
Maailma arenevatel turgudel on toimunud viimastel nädalatel korralik kasumivõtt. Enim on löögi all olnud Türgi, India ja Venemaa, kuid märkimisväärselt on langenud ka Kesk- ja Ida Euroopa turud ning löögist pole pääsenud ka suured arenenud turud.
Turuosaliste sõnul tekitasid languse eelkõige siia regiooni investeerivad välisfondid, kust investorid on hakanud raha välja tõmbama ning fondivalitsejatel pole muud teha kui fondi raha aktsiatest välja võtta.

Langust vedas möödunud nädalal laevandusfirma Tallink, mis kukkus üle 14 protsendi, peatudes 3,78 eurol (59,14 kroonil).
Minimaalselt ostuhuvi ilmestas fakt, et käivet näitas aktsia niivõrd suure languse peale vaid 37 miljonit krooni. Seda on isegi tavalise rahuliku nädala kohta laevanduskontserni aktsia jaoks vähe.
Merko Ehitus kaotas nädalaga 8,4%, Baltika 6,9% ja Eesti Telekom 4%.
Norma nädalaseks muutuseks jäi -10,7%, kuid suur osa oli siin 5 kroonise dividendimakse ärakukkumisel.

Kuna käes on dividendide nimekirjade fikseerimise aeg, siis võib näha sel nädalal Tallinna börsil korralikke käibeid.
Need, kes Eesti Telekomi dividende soovivad peavad aktsiad ostma ära veel täna. Merko Ehituse dividendisaajate nimekirja pääsemiseks on viimane aktsiate ostupäev homme ja Tallinna Vee omaniketulu saamiseks ülehomme.

Huvi pakub sel nädalal tõenäoliselt ka Saku Õlletehas, mis avaldab oma esimese kvartali tulemused ülehomme. Ülejäänud börsifirmad on sel korral olnud üllatavalt tublid ja oma kvartalitulemused investoritele juba teatavaks teinud.

Ehkki Eesti Ehituse prospektis olid esimese kvartali tulemused lühidalt kirja pandud ootaks pikemat vahearuannet ka temalt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing