Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Veterinaarameti endine asejuht jõuab kohtu ette

29. mai 2006, 07:42

Prokurör loodab lähinädalail kohtu ette saata veterinaar- ja toiduameti endise peadirektori asetäitja Vladimir Razumovski.

Razumovskit kahtlustatakse kalaärimeestelt sadade tuhandete kroonide ulatuses pistise võtmises, kirjutab Postimees.

Kaitsepolitsei vahistas Razumovski mullu kevadel, nüüdseks on riigiprokurör Laura Feldmanis jõudnud uurimisega nii kaugele, et toimiku materjalid on saadetud tutvumiseks Razumovski kaitsjatele. Viimastel on aega vastuseid esitada nädala lõpuni.

'Pärast Vladimir Razumovski esindajatelt vastuste saamist läheb asja kohtusse saatmisega paar nädalat,' sõnas Feldmanis. Praegu on Razumovski uurimise käigus ainult kahtlusalune. Sestap ei tahtnud riigiprokurör täpsustada, milles nad nüüdseks riigiametist lahkunud meest kahtlustavad.

Küll kinnitas Feldmanis, et uurimine puudutab peale Vladimir Razumovski jätkuvalt ka tema venda Andreid ning termovagunite vahendamisega tegelenud Viktor Rasskazovit, kes väidetavalt võttis pistise vastu ja andis selle vendadele edasi.

Kalaveoga tegelevad ettevõtjad kaebasid Razumovski peale aga seepärast, et too oli väidetavalt nõudnud meelehead neilt, kes tahtsid kasutada kalaveoks külmutusvagunite asemel rohkem mahutavaid ja odavamaid termovaguneid.

Politsei vahistas Razumovski mullu märtsis. Juulis pääses ta 365 000kroonise kautsjoni eest vabadusse.

Algul läks ta tagasi tööle veterinaar- ja toiduametisse, kuigi prokurör üritas seda kohtu abil mitmel korral takistada. Nüüdseks on Razumovski riigiteenistusest siiski lahkunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing