Riik ei renoveeri Magasini vanglat vaid ehitab uue

Gert D. Hankewitz 29. mai 2006, 15:29

Valitsus ei kavatse renoveerida olemasolevat Magasini tänaval asuvat Tallinna Vanglat, vaid otsib võimalusi uue vangla ehitamiseks Maardusse.

Uus vangla peaks tulema olemasoleva Tallinna Vangla tervishoiuosakonna juurde.

Maardu Linnavalitsus on algatanud justiitsministeeriumi taotlusel uue Tallinna Vangla detailplaneeringu koostamise. Kuna planeeringu koostamine ja finantseerimine antakse lepinguliselt Maardu linnalt üle justiitsministeeriumile, siis on välja kuulutatud vastav riigihange.

Justiitsministeerium on parlamendi poolt heakskiidetud kriminaalpoliitika üldpõhimõtete rakendamisel, seoses karistuse täideviimisega, jõudnud uue kaasaegsetele nõuetele vastava vangla planeerimise esimesse faasi.

Vangistuspoliitikas liigutakse laager-tüüpi vanglates karistust kandvate süüdimõistetute hulga vähenemise suunas ja plaanitakse järk-järgult üle minna kambersüsteemile.

Uus Tallinna Vangla on planeeritud 1000-kohalise kinnise kambersüsteemse vanglana, mille juurde kuulub ka avatud osakond ja Siseministeeriumi haldusalasse jääv arestimaja.

Eelduslikuks planeerimismenetluse pikkuseks on kümme kuud ja pakkumisi oodatakse 12. juuniks. Tallinna Vangla valmimine on kavandatud aastasse 2010.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing