Saare maavanemaks saab Raivo Kallas

ÄP 30. mai 2006, 00:00

"Vaatamata kahtlustele Raivo Kallase sobivuse suhtes maavanema kohale pälvis Kallas valitsusliidu partnerite laiaulatusliku toetuse," vahendas eilne Eesti Päevaleht Online regionaalminister Jaan Õunapuu sõnu.

Õunapuu lisas, et tema kui regionaalministri huvides on, et Saare maavanema ametisse nimetamine pikemalt ei veniks. Eriti nüüd, mil kokkulepe kandidaadi osas on saavutatud.

Eile saatis Õunapuu Saaremaa Omavalitsuste Liidule Kallast tutvustavad dokumendid arvamuse avaldamiseks kandidaadi sobivuse kohta maavanema kohale.

2001. aastal õnnestus reformierakondlasest Raivo Kallasel 21 000 krooni eest osta neljatoaline ametikorter ühes Kuressaare ridaelamus, korter oli kuus aastat tagasi ehitatud.

2003. aasta oktoobris kirjutas Äripäev, kuidas Kallasega seotud firmad on riigile miljoneid kroone võlgu.

Tollane Saaremaa keskkonnateenistuse juht Kallas oli üks 2001. aastal pankroti välja kuulutanud OÜ Saare Kalakasvatus omanikest. Ettevõte sai 1997. aastal riigilt regionaalpoliitilist laenu kokku 3,7 miljonit krooni, kuid 2003. aasta sügiseks ei olnud tagasi maksnud sentigi, lisaks oli kogunenud kopsakas intressivõlg. Regionaalpoliitilist laenu sai ka teine Kallase osalusega firma OÜ Tervall, kokku 0,6 miljonit krooni, mida aga samuti õigeks ajaks tagasi ei makstud.

Viimati äratas Kallas keskkonnateenistuse juhina kahtlust, kui ei toetanud keskkonnateenistuse spetsialistide nõuet keskkonnauuringute tegemiseks enne Saaremaa Panga pangal ehitustegevuse alustamist.

Lisaks on Kallase allkirjaga keskkonnateenistuse seisukohas spetsialisti soovitatud 100meetrisest ehituskeeluvööndist saanud 60 meetrit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:02
Otsi:

Ava täpsem otsing