Tallinna Soojuse eelmise aasta kasum langes üle kümne miljoni võrra

Gert D. Hankewitz 30. mai 2006, 12:53

Tallinna linnavalitsuse andmetel langes Tallinna Soojuse eelmise aasta kasum 2004. aastaga võrreldes 64,2 miljonilt kroonilt 52,2 miljonini kroonini.

Homsel istungil kavatseb Tallinna linnavalitsus kinnitada Tallinna Soojuse eelmise aasta majandusaruande. Istungi seletuskirja järgi, teenis ettevõte eelmisel aastal 52,2 miljonit krooni kasumit, mida on 12 miljonit krooni vähem, kui oli kasum aastal 2004.

Ettevõtte juht Jaak Ziugov ütles, et kuna firma ise erilist äritegevust ei tee, vaid teostab järelvalvet Prantsusmaa omanikele kuuluva AS-i Tallinna Küte üle, ei ole kasumilangus midagi erilist. 'See ei ole mingist tegevusest, kuna jälgime, kuidas teine küte tegutseb,' lisas Ziugov. Tema sõnul tuleb firma kasum nii nagu see on kirjas kapitalirendilepingus. 'Täpselt on seda keeruline seletada,' märkis ta. Täpsustuseks lisas mees veel, et osa rahast tuleb ka sellest, kui Tallinna Küte annab ära vanu asju, mida neil enam vaja pole ja Tallinna Soojus need siis omakorda maha müüb. 'Järelikult oli neil sel aastal vähem asju, mida neil vaja polnud,' sõnas Ziugov.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing