Eesti kütusemüüjad suurt hinnatõusu ette ei näe

Airi Ilisson 31. mai 2006, 00:00

Soomes põhjustas MTV3 andmetel hinnatõusu maailmaturuhinna tõus.

Neste Eesti peadirektor Indrek Kaju soovitas lugeda Soome rekordilise hinnatõusu uudise põhjalikult läbi. "See on vana uudis, kus on tegemist maikuu keskmise numbriga," selgitas ta. Eesti turu käitumise kohta märkis Kaju: "Me ei kommenteeri eelseisvat hinnakäitumist."

Alexela Oili jaemüügijuhi Aivar Räime sõnul on hinnatõusupaanika vähemasti esialgu ennatlik. "Ei oska küll praegu öelda, et üritatakse mingeid uusi hinnatõusurekordeid," kommenteeris ta.

Pigem soovitas Räim teha lähiaja hinnaprognoosi viimaste nädalate kõikumise põhjal. "Viimastel nädalatel on hind kõikunud stabiilselt keskeltläbi samas suurusjärgus üles-alla, sõltudes turusituatsioonist ja kevadkampaaniatest," rääkis ta. "Ma ei näe küll praegu ette, et see kuidagi eriliselt tõusma hakkab."

AS Eesti Statoil ei leidnud eile kommentaaride andmiseks aega.

Äripäeva analüütik Tõnis Oja prognoosis aga, et lähipäevil on hinnatõus tõenäoline. "Vaadates hulgihindu Rotterdami sadamas ja dollari kurssi, võib arvata, et lähipäevil tõstetakse Eestis kütuse hindu - aga kindlasti mitte rekordi tasemele," sõnas Oja.

Mais langenud kütusehindade põhjuseks tõid Eesti müüjad maailmaturuhindade alanemise.

Näiteks 22. mail läksid Statoil ja Olerex kaasa Neste otsusega langetada bensiini hinda 35 senti liitri kohta. Ka 9. mail langetasid Neste eestvedamisel kütusemüüjad autokütuste hindu 40-50 sendi võrra liitri kohta.

Hinnalangust põhjendati toona samuti maailmaturu hinnalangusega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:02
Otsi:

Ava täpsem otsing