MightyPhone pakub vabadust

Enn Heinsoo 01. juuni 2006, 00:00

MightyPhone on tarkvara, mis hoiab telefoni kontakte, märkmeid ja kalendrit kursis Microsoft Office Outlooki omadega. Andmete edastamine arvutist telefoni toimub üle serveri ja seejärel üle GPRSi. Kõige parem omadus lahenduse juures on, et pärast paigaldamist töötab ta automaatselt ja kasutaja ei pea juhtmega või Bluetoothiga tegelema või mingit tarkvara ise käivitama.

Kõige hea juures on üks mõtlema panev tõik - tegemist on tasulise teenusega ja andmete vahetamine mobiiliga tekitab telefoniarvele teatud lisa. Kuigi ligi 30-40 krooni kuus ei ole suur raha ja ka kasutatud GPRS-andmemaht jäi mõistuse piiridesse - nädala jooksul suutsin sünkroniseerimisega andmeside teenust kasutada ligi kahekümne krooni eest.

Paigaldamisega raskusi ei olnud, see käis juhendite abil mõne hiireklikiga ning seejärel tekkis Outlooki eraldi menüü, kust sai seadistada, millal sünkroniseeritakse ning kas eelistatakse mobiili või arvuti andmeid. Ja seadete hulk oli piisav, kuid mitte asja keeruliseks tegev.

Ka mobiili, mis oli Symbiani operatsioonisüsteemiga vanem Nokia, seadistamisega polnud probleeme. Kogu paigaldusprotsess algab internetist ja kui olin oma telefoninumbri kodulehel sisestanud ning mudeli valinud, saabus mu telefoni link, mida avades vajalik tarkvara paigaldati.

Viis aastat MightyPhone'i tarkvara kasutanud Japan Cash Machine'i vaneminsener Slava Balovnev rääkis, et ta hakkas seda kasutama eesmärgiga kusagil oma kontaktidest varukoopiat hoida. "Tollal oli mul vana ja suur Nokia 6320, mis oli tõsine äritelefon. Kui prooviks tarkvara peale panin, siis esimese asjana dubleerisin kõik kontaktid serverisse ja arvutisse, sest olin korra telefonirikke tõttu andmetest ilma jäänud," selgitas Balovnev.

"Prooviversiooniga eksperimenteerides meeldis mulle kõige rohkem programmi lihtsus ja mugavus nii paigaldamisel kui ka kasutamisel ning tõsiasi, et toetatud mudelite valik oli väga lai," selgitas Balovnev toote tarbijaks jäämise põhjuseid. "Meeldiv on ka tõik, et ma ei pea enam nii tihti sülearvutit kaasas tassima ning puudub ka hirm, et kellegi kontaktandmeid ei ole kaasas - kui oled need ühes kohas sisestanud, saab nendele teisi kanaleid pidi ligi," lisas Balovnev.

"Puuduseks võib pidada hetkel e-kirjade sünkroniseerimise puudumist, kuid liiguvad jutud, et ka see võimalus tekib peagi juurde," rääkis Balovnev võimalikest miinustest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing