Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Enimexi lennukitega võib reisijaid vedada

02. juuni 2006, 16:27

Nädala algul otsustas kohus peatada lennuameti käskkirja osas, mis keelas Enimexil tegeleda reisijate veoga ja vältimatu kiirabi andmisega.

Niisuguse otsuse langetas Tallinna ringkonnakohus esialgse õiguskaitse rakendamise üle peetud kirjaliku menetluse käigus.

Sisuliselt sai Enimex loa reisijaid vedada kuni halduskohtu otsuse jõustumiseni. Sellega otsustab kohus võimaliku haldusakti tühistamise küsimuse lõplikult.

Järgmise halduskohtu istungi aeg pole praegu veel paigas. Eeldatavasti peetakse see sügisel.

Lennuametil on õigus 15 päeva jooksul pöörduda riigikohtusse.

Enimexi tegevjuhi Andrei Kislõi sõnul kaotasid nad selle kahe ja poole kuu jooksul, mil lennuameti peadirektori käskkiri jõus oli, kaks ÜRO aastalepingut ning Kabuli lendude leping sõlmiti veerandi võrra odavamalt. „Liisisime Skandinaavia lendude jaoks Fokker 50, mille liisimine nõuab rohkem kulusid kui sisse toob,” lisas Kislõi.

Kulusid pole Kislõi sõnul kokku löödud, kuid küsimusele kas need ulatuvad miljonitesse, vastas ta jaatavalt.

Enimexi esindaja kohtus adv Kalev Bachmanni sõnul on lennuameti kodulehel endiselt eksitav informatsioon selle kohta, et Enimexi neljal lennukil An-72-100 ei ole õigust reisijaid vedada.

Tema sõnul polnud kohtus küsimus mitte lennukite lennukõlblikkuses vaid selles, et neil ei ole EL-i lennukitüübi sertifikaati. „Kuid EL tunnistab kuni 27.märtsini 2007.a vanu sertifikaate,” rääkis Bachmann.

Lennuametist teatati reedel, et küsimustele vastab peadirektor Koit Kaskel, kes viibib hetkel välismaal ning naaseb tööle alles esmaspäeval.

Eesti lennuamet võttis Enimexi lennukitelt reisijateveo õigused 13. märtsil, ajendatuna Soome lennuametist, mis ei lubanud Enimexil alustada Soome-sisest reisijatevedu.

10. märtsil ei andnud Soome lennuamet lennuluba Enimex An-72-tüüpi lennukile, mis pidi järgmisel päeval alustama lendamist Helsingist Põhja-Soome Kittilässe.

Lennuameti peadirektor on varem ajakirjandusele öelnud, et 90ndate keskpaigas olid ähmased regulatsioonid, mistõttu anti Enimexi An-72-tüüpi lennukitele luba reisijaid vedada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing