Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jaapani tippfondijuht jäi vahele insaider-tehingutega

Lauri Matsulevitsh 06. juuni 2006, 00:00

Murakami juhtis MAC Asset Managementi, mida tunti ka Murakami fondi nime all. Praeguseks on politsei firma Tokyo peakorteri läbi otsinud. Nimelt kahtlustab finantsjärelevalve, et Murakami fond ostis eelmisel aastal suure hulga Nippon Broadcasting Systemi aktsiaid, teades juba varem, et Livedoor Co teeb sellele ülevõtmispakkumise.

Murakami ise väidab, et ei tahtnud sooritada kuritegu. Mees ütles, et riskis siseinfot kasutades ning ei olnud teadlik, et tema teo võib liigitada insaider-tehinguks. "Ma ei tahtnud teha kuritegu," sõnas ta. "Ma tegin vea."

Murakami on kirjutanud alla dokumendile, kus tunnistab süüd. Samuti on ta öelnud, et astub fondijuhi kohalt tagasi, kuigi tema 3,6 miljardi dollarilise mahuga fond jätkab tegutsemist. Insaider-tehingutes süüdimõistmise korral võidakse Jaapanis karistada kolmeaastase vangistuse ja kuni 350 000kroonise trahviga.

Murakami fond ostis suure hulga Nippon Broadcastingu aktsiad pisut enne seda, kui Livedoori ja Fuji Television Networki vahel läks lahti tuline võitlus raadiojaama aktsiate pärast. Livedoor ostis börsiväliselt Nippon Broadcastingu aktsiad teistelt investoritelt kokku, suurendades oma osalust sellega 5,4 protsendilt 35 protsendile. Arvatakse, et ka Murakami fond müüs osa oma osalusest Livedoorile, teenides kopsaka vaheltkasu.

Livedoori juhtkond koos presidendiga on segatud veel eraldi kriminaaluurimisse, kus ettevõtet süüdistatakse majandustulemuste võltsimises.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing