Kolm nägu suveks

Elo Odres 07. juuni 2006, 00:00

Igal hooajal paiskavad kosmeetikafirmad poelettidele uued värvid ning moodi järgivad inimesed peaksid oma meigikollektsiooni neli korda aastas välja vahetama. Tegelikult on kõigi uute suundade järele proovimisest olulisem leida just endale sobivad värvitoonid, soovitab Katrin Sangla. "Kõigepealt tuleks kindlaks määrata oma tüüp ja siis valida selle järgi jumestusstiil, nii et üldmulje jääks harmooniline ja terviklik," selgitab jumestuskunstnik.

Praegu maailmas moes olevatest jumestussuundast valis Katrin välja kolm, mis võiksid põhjamaisele Eesti naisele kõige paremini sobida. Nende järgi võib igaüks proovida leida just see oma tüüp ja katsetada soovitatud meikimisvõtteid.

Loomulikud naised armastavad suvel kanda valget, linast, pitsi ja tikandeid. Neile sobib säilitada oma süütu väljanägemine ka jumestuses. Nägu peab jätma puhta ja värvitu mulje. See ei tähenda, et jumestust ei kasutatagi, aga väljanägemine peab jääma hästi loomulik, nagu polekski meigitud: hele nahk, kahvatu põsepuna, loomulikku tooni huulepulk. Peidetud on kõik iluvead ja välimus jääb puhas. Vajadusel võib rõhutada silmi või kulme.

Selle stiiliga sobivad hästi lihtsalt hobusesabasse seotud juuksed või naturaalset värvi poisipea, samuti tukk.

Soovitus: Iluvigade peitmiseks kasuta ikkagi peitepulka.

Moodsalt seksikas naine saab inspiratsiooni 1980ndatest, kannab asümmeetrilise lõikega või mähitud kleite. Pikad sirged juuksed on kõige parem keskelt lahku ja siledaks kammida. Märksõnaks lohakas elegants.

Meigi puhul võib valida, kas rõhutada suud või silmi. Punane suu nõuab kandjalt lihtsalt värvikandmisjulgust, kuid sisuliselt võib ülejäänud meik olla olemata või tagasihoidlik, peaasi, et rõhk on huultel. Huulepulga toonid võivad olla erinevad, alates oranžikaspunasest kuni purpurpunase ja roosaka fuksiani välja. Punase suu juurde võib teha ka näiteks veidi tugevama kulmu.

Soovitus: Kui oled jumekam, kasuta pigem korallikarva või oranžikaspunast, aga väldi marjapunast.

Kui otsustad rõhutada silmi, siis hajuta meik kuni kulmuni, kasutades suhteliselt ühte tooni. Tulemuseks saad nn suitsuse silma. Silmi rõhutades vali huulepulk taas naturaalsete toonide seast, et vältida ülepingutamist.

Kui oled päevitunud ja jumekas, siis võid lisada näole veidi läikeid.

Soovitus: Selle meigi puhul sobivad hästi ka kreemjad ja sädelusega lauvärvid.

Romantiline naine eelistab suure mustriga ja maani ulatuvaid kleite. Iseloomulikud on väga naiselikud jooned, suured ornamendid ja lilled, eksootilised Aafrika mustrid. Taas on moes 1960ndate graafilised lõiked - näiteks Kuldsete Lintide kleidid. Sinna juurde sobivad väga hästi romantili-

sed lokid või pikad lahtised sirged juuksed - sellest naisest õhkub kirge ja naiselikkust.

Kuna selle tüübi riietus on kirju, siis võivad sellised naised valida ka hästi värvilised meigitoonid. Moes on kõik vikerkaarevärvid, näiteks helesinine, kollane, oranž, roheline. Selline kirju meik läheb tüübi üldmuljega suurepäraselt kokku.

Soovitus: Kui kasutad hästi värvilisi lauvärve, siis jäta fookus silmadele. Kui teed veel värvilised põsed ja huuled, siis mõjud ülepakutuna. Seetõttu kasuta põskedel ja huultel ainult loomulikke toone või piirdu värvitu läikega.

Kui naine on tervisthoidvate eluviisidega ja näonahk korras, siis ei ole suvel tugevat jumestust vaja. Jumekal nahal ei paistagi meik nii hästi välja ning pigem sobivad loomulikumad toonid.

Suve hakul võiks talvised tugevalt katvad puuderkreemid vahetada suviste kergemate ja läbipaistvama tekstuuriga kreemide vastu. Väga katva ja peitva toimega jumestuskreemide kasutamiseks puudub vajadus, kuna suvel on nahk tavaliselt loomulikult jumekam.

Kui aga näonahal esineb suuri probleeme või arme, siis tuleks need ikkagi puuderkreemiga katta, sest värsketel armidel on suvel soodumus kiiresti pigmenteeruda. Vistrike peitmiseks võib suvel kasutada kerget jumestuskreemi, vajadusel probleemsele kohale kas või mitu kihti peale panna.

Kui ollakse juba kergelt päevitunud, võiks proovida pehmemaid sillerdavaid jumestuskreeme. Need peegeldavad ära kortsupõhjad ja lisaks mõjuvad lahedalt ka diskoteegivalguses.

Jumestuskreemi ostmisel tasub julgemalt lähtuda rahakoti paksusest. Ei tasu ära põlata odavamat toodet ainult arvamuse pärast, et kallim on parem. Tegelikult ei ole kvaliteedil nii suurt vahet kui hinnal.

Juustemoes on suvel alati kaks klassikalist varianti: pikad lahtised juuksed, nii sirged kui ka lokilised, ja kinnipandud juuksed: hobusesabad, patsikesed, "lohakalt" kinnitatud juuksed. Suvel on omal kohal kõikvõimalikud juukseaksessuaarid, näiteks peapaelad ja -rätikud. Värvidest tasuks praegu eelistada loomulikke juuksetoone.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing