Kreemiga paha tuju vastu

Signe Lahtein 07. juuni 2006, 00:00

Aet (35) näeb suurepärane ja ülinooruslik välja. Esimese hoobi diagnoos tundub: palju hoolikalt valitud ja kallist kosmeetikat pluss eksklusiivsed salongihooldused!

"Ei-ei-ei! Ma ei põe absoluutselt kallite kaubamärkide hullust," tõrjub Aet ja lööb tõestuseks vannitoaukse valla. Tualettlaual on tõesti igal totsikul-pudelil erinev nimi - Lumenest Decléorini.

"Mul on oma nahaga väga vedanud, ma ei kannata mingite allergiate all. Kui midagi näole-kehale määrin, siis see ka sobib. Pole tundnud, et miski hirmsasti kuivataks või ärritaks," räägib Aet, kes ei pelga sugugi supermarketites saada olevat laiatarbekosmeetikat. "Näiteks kallites ripsmetuššides olen ma täiesti pettunud. Minu meelest nad kuivavad jube kiiresti ära ja neid jätkub nii lühikeseks ajaks. Mõni sajakroonine on minu kogemust mööda hoopis etem!"

Kuigi Aet loeb naisteajakirju, mis ju pungil täis kosmeetikainfot, ei mäleta ta sellest poodi jõudes tavaliselt enam sõnagi. Samuti pole tal kombeks üliagarate müüjate kiidukõnesid kuulata. Kõige rohkem usaldab ta hoopis sõbrannade soovitusi ning peab end väga emotsionaalseks ostjaks. Aet kuulub nende naiste hulka, kellele meeldib end kosmeetikaga premeerida või vajadusel lohutada. Ta ei hooli ostumomendil sugugi sellest, et tal ehk kolm-neli kehakoorijat kodus nagunii olemas on.

Nagu vist küll enamik naisi, põeb ka Aet teatavat nõrkust hästilõhnavate kehakreemide osas. Praegu on tema lemmikuks kingiks saadud Victoria's Secreti kehavõie, mida kahjuks Eestist veel ei leia.

Kuna sõbranna töötab Lumenes, on Aedul hulk selle firma tooteid. "Lumene meigikreemid on näiteks väga head! Mul on neid igasuguseid ja olen väga rahul!" kiidab ta. Samuti väärib häid sõnu Lumene hommikuseerum Magic Drops (199 kr): "Selline toode, et paned hommikul peale ja oled kohe ilus!"

Hästi on end õigustanud ka üks viimase aja avastus, L'Oréali kahest tootest koosnev mikrolihvimiskomplekt ReFinish (255 kr).

Kuid oma lemmikud on Aedul ka kallima kosmeetika hulgas. Ta kiidab Elisabeth Ardenit ja Decléori. Värskeim elamus ongi Ardeni silmakreem (498 kr). Ka Aedu lemmiklõhn on juba pikemat aega värske Arden Beauty (599 kr).

Iluteenuseid kasutab Aet ohtralt ja meeleldi. Poolteist aastat tagasi pandud kunstküüned nõuavad hooldust (250 kr) keskmiselt kaks korda kuus. "Muide, seda võin küll öelda, et kunstküüntega olen väga rahul. Hea muretu! Lakk püsib peal kuni järgmise hoolduseni." Kord kuus põikab Aet ka juuksurisse (600 kr), massaaži-kehahooldusesse (500 kr) ning kosmeetiku juurde näohooldusesse (400 kr). "Ilmselt olen ma leidnud üles ka mitte just odavaimad kohad," naerab ta. "Aga hinnast tähtsam on, et oleksin teenuse ja tegijaga rahul!"

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb tunnistada, et päris viimase kuu jooksul pole Aet enda peale vaat et kroonigi raisanud. Põhjuseks pisike šnautserikutsikas Zibilla, kes Aedu väikeses kodus ringi tuuseldab ja kelle eest kõik jalanõud ja muu kraam kõrgele ära tuleb panna. "Ta on tõeline stressiravim! Ma pole tükk aega nii palju naernud ja nii õnnelik olnud kui praegu!" avaldab koeraperenaine, samal ajal kui "stressiravim" tassib otsustavalt oma pesa poole tema Ardeni silmakreemi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing