PM: Tallinn süüdistab parkimisfirmat ebaseaduslikus trahvimises

09. juuni 2006, 07:41

11 parkla omanik pealinnas, EuroPark Estonia korjab parkimise eest maksmata jätnud klientidelt ebaseaduslikult leppetrahve, väidab Tallinna transpordiamet.
Postimehe toimetusse pöördus inimene, kes sai nädala alguses Mere pst 6 asuvas parklas oma auto kojamehe alla kviitungi, millega EuroPark Estonia OÜ nõudis parkimisnõuete rikkumise eest 350 krooni leppetrahvi.

Kuna leppetrahvi nõue tekitas valesti parkinud kodanikul mõningast kahtlust, pöördus ta nõu saamiseks Tallinna transpordiametisse. Selgus, et ta pole sugugi ainus, kelles roosa kviitung, mis väliselt väga Falcki parkimistrahvi meenutab, on põhjendatud kahtlust äratanud.

Transpordiameti juristi Talvo Rüütelmaa sõnul võib erafirma eramaal küll parkimist korraldada, selle eest tasu nõuda ja parkimise eest maksmata jätmise korral leppetrahvi välja kirjutada, kuid EuroPark Estonia OÜ ei järgi seda tehes seadust, kirjutab Postimees.

Rüütelmaa sõnul kasutab EuroPark ära inimeste teadmatust ja heausklikkust, kasutades Falcki parkimistrahviga sarnanevat kviitungit, et ebaseaduslikult välja nõuda leppetrahv, mis võlaõigusseaduse järgi on ka tavatult suur.

Kõige tipuks ei tohiks EuroPark Estonia Rüütelmaa sõnul üheski oma parklas parkimisteenust osutada, kuna ta pole oma tegevust majandustegevusena registreerinudki, mistõttu kõik 11 parklat tegutsevad ebaseaduslikult.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing