Soome toll paljastas eestlastest ja venelastest koosnenud narkojõugu

Gert D. Hankewitz 12. juuni 2006, 16:43

Soome tolli lõunapiirkond tegi kindlaks eestlastest ja venelastest koosnenud narkojõugu, mis oli keskendunud amfetamiini ja ectascy salakaubaveole.

Tollil õnnestus ka uurimise ajal konfiskeerida kolm suurt kogust amfetamiini, vahendab Postimees Online ajalehte Helsingin Sanomat. Toll uuris asja üle nelja kuu, samal ajal saadi kätte 11 kilo amfetamiini ja üle tuhande Subutexi tableti.
Narkootikumide salakaubaveo uurimise konfiskeeriti Helsingis kolm suurt amfetamiinikogust. Selle orienteeruv hind tänavakaubanduses oleks olnud 300 000 eurot ehk 4,7 miljonit krooni.

Kahtlustatuna jõhkras narkokuriteos vahistas politsei uurimise käigus seitse meest, kelle hulgas on nii kullereid kui vahendajaid.
Uurimist juhtinud tolli lõunapiirkonna peainspektor Markus Sohlström ütles STTle, et salakaubaveo põhiorganisaatorid viibivad aga endiselt vabaduses.

Organisatsiooni tegevus ulatus pealinnast Vaasani. Sealsed tollitöötajad konfiskeerisid üle kolme kilo amfetamiini ja tuhandeid narkootilisi tablette. Samas lahenes ka 210 000 sigareti salakaubaveo ja nende vahendamisega seotud kuritegu.

Helsingi ringkonnakohus hakkab narkojõugu tegevust arutamine veel sel kuul.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing