Ka väikefirma saab muutuda mobiilseks

Indrek Kald 13. juuni 2006, 00:00

Kui väikefirma on piisavalt IT-teadlik, saab ta tegelikult kasutada ka pigem suurettevõtetele mõeldud infotehnoloogilisi lahendusi. Või kui väikefirma pole IT-teadlik, tuleb loota, et lahenduste pakkujad n-ö müüvad neile sellised tooted-teenused maha.

Kindlasti ei tule paljud ettevõtjad selle peale, et nad võiks näiteks ka kontorist väljaspool oma e-postkastile ning töös vajalikele failidele ligi saada. Seejuures soodsalt ja mitte keeruliste IT-nippide abil.

Kodus on paljudel internetiühendus ning arvuti olemas. Vajadusel saab e-posti ning faile vaadata ka sülearvutiga WiFi levialas, aga miks mitte ka mobiilse GPRS-ühenduse kaudu kus iganes Eestis viibides. Ja lõpuks saab e-kirjavahetust pidada ning näiteks töökoosoleku planeerimiseks kolleegide kalendrites liikuda ka lausa mobiiltelefoni abil.

Kõik muidugi ei vaja kõnealuseid teenuseid, sest vaba aeg maksab ka midagi ja mõni hindab rohkem olukorda, kus tööalased küsimused jäävad kontoriukse taha. Aga selline võimalus on olemas ning kes kord juba IT mõttes mobiilseks muutunud, see naljalt alatisest ligipääsust e-postile ning tööfailidele kergelt ei loobu.

Tänases ITees tutvustab Tartus asuva väikeettevõtte Hansson, Leego ja Partner juht ning osanik Erkki Leego, kuidas tema firmas on töökeskkonnale ligipääs lahendatud ning mida see ettevõtte ja töötajate jaoks tähendab.

Ka Äripäeva töötajad saavad oma e-kirju ning võrguketastel asuvaid faile vaadata kontorist väljaspool, piisab sõita sülearvutiga näiteks traadita interneti levialasse. Aga Äripäev on enam kui 250 töötajaga suur firma, kellega lugejal raske samastuda. Hansson, Leego ja Partner on palju parem näide.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing